Fanoušci Hry o trůny věří, že nejdůležitější je Sansa! Tohle proroctví tvrdí, že zabije jednu z hlavních postav!

Z křehké dívky se stala jedna z nejlepších hráček o trůny!
Jak důležitou postavou je Sansa?
Jak důležitou postavou je Sansa?
HBO

reklama

Pokud bychom se měli bavit o postavě ze Hry o trůny, která prodělala napříč sériemi a epizodami největší vývoj, pak by na vrcholu pomyslného žebříčku musela stát Sansa Stark. Křehká dívenka, která v útlém věku odešla plná ideálu do Králova přístaviště versus tvrdá, inteligentní a intrikářská žena, která spolu se svým bratrem vládne Severu. Nic odlišnějšího nenajdete, to ale není podle spisovatele Martina a fanoušků konec.

Jak totiž vyšťourali pečliví čtenáři knih na Redditu, kolem Sansy se točí vražedné proroctví. První část – kde se zmiňují smrtelné květy ve vlasech – odkazují na způsob zabití Joffreyho. Sansa totiž nevědomky měla ve vlasech síťku, jejíž perly nebyly perly, ale kuličky jedu. V druhé části proroctví se pak mluví o tom, že dívka sama zabije obra ve hradě ze sněhu.

Jednoduchou analogií bychom mohli dojít k tomu, že obrem je v jejich očích Petyr Baeliš, kterého dlouhou dobu považovala za svého učitele a člověka, který dělá šokující až nepochopitelná rozhodnutí bez mrknutí oka. Vypadá to ale, že žák v tomto případě svého učitele předčil.

Chování Sansy v sedmé sérii je přesně takové, jaké bychom očekávali od Petyra v prvních třech sezónách a není vyloučeno, že Sansa bude tím, kdo ukončí jeho život. Možná dojde i na svatbu, po které Petyr tak prahne, pokud se tak ale stane, bude to jen z politické a mocenské vypočítavosti Sansy. Petyr je totiž pánem Údolí, slouží mu poměrně mocná armáda a nebylo by trpce poetické, kdyby ihned po uzavření sňatku vyhodila Sansa překvapeného Petyra Měsíční bránou z věže? Jen by se opakovalo to, co Petyr udělal s Lysou…

reklama

reklama