Feministická kritička je na prášky z filmu Dunkirk: Štve ji, že v něm vystupují samí muži a že oslavuje chlapáctví

Některé věci bychom si měli do historie přimalovat...
Feministky brojí proti Dunkerku
Feministky brojí proti Dunkerku
iStock/Warner Bros.

reklama

Absurdnost dnešní doby došla opravdu hodně daleko – po stížnostech, že ve filmu Dunkerk je jen minimum černochů (což je záležitost, která za zvážení určitě stojí), se ozvaly také feministky. Tvrdí, že Nolanův film je jen obyčejnou oslavou mužství a nechtějí ho akceptovat kvůli nedostatku ženských postav.

Pravdou je to, že tehdy bylo na pláži v Dunkerku jen zanedbatelné množství žen, a kdyby měl Christopher Nolan splnit ženskou vizi, musel by natočit válečné fantasy. Mehera Bonnerová, která pro magazín Marie Claire film recenzovala, však tvrdí, že takto přízemní problémy neřeší. „Pokud chtěl Nolan skutečně zahýbat zatuchlým rybníčkem válečných filmů a udělat něco jinak, proč nenatočil film o ženách ve druhé světové? Anebo – protože už vidím ty ublížené řeči, že všechno není o feminismu – nenatočil něco o jiné přehlížené skupině,“ ptá se Bonnerová.

Na odpověď ale nečekala a sama uvedla, že Nolanův film je místo všech ambicí jen dárkem pro muže, který je vykresluje v tom nejlepším světle, což je pro ženy špatné. Tak… tak asi ano, tedy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!