Futurama se oficiálně vrací! Kolik nových dílů se chystá a kdo fanouškům možná bude chybět?

Futurama je zpátky aneb Kreslený sci-fi seriál od tvůrců Simpsonových potvrdil svůj velkolepý návrat.
Futurama
Futurama
FOX

reklama

Dvacet nových dílů Futuramy je na cestě. Objednala si je americká streamovací služba Hulu, která návrat seriálu potvrdila na Twitteru, a pracuje na nich původní tvůrčí dvojice David X. Cohen a Matt Groening (Simpsonovi). Potvrzena byla i většina herců, kteří opět dodají hlasy oblíbeným kresleným hrdinům.

Na nová vesmírná dobrodružství tak vyrazí nejen Billy West (jako Philip J. Fry, Dr. Zoidberg a několik dalších postav), ale i Katey Sagal, Tress MacNeille, Lauren Tom nebo Phil LaMarr, stejně jako většina představitelů vedlejších postav. Zatím však účast nepřislíbil John DiMaggio, jenž namluvil Bendera. Proslýchá se, že pokud nekývne, bude přeobsazen, Bender však ze seriálu určitě nezmizí. Herec fanouškům na Twitteru slíbil, že je bude informovat o aktuálním vývoji situace.

„Jsem nadšený z nové šance, abych zase mohl přemýšlet o budoucnosti... nebo o čemkoli jiném než o současnosti,“ zavtipkoval Cohen v souvislosti s obnovením seriálu. „Je mi ctí oznámit triumfální návrat Futuramy předtím, než nás zase náhle zaříznou,doplnil Groening v tiskové zprávě.

Futurama začala v roce 1999 na kanálu FOX, ale po čtyřech sezonách byla ukončena. Volání fanoušků vyslechla stanice Comedy Central, která sestřihala čtyři samostatné filmy do páté sezony, načež ještě přinesla dvě samostatné sezony, z nichž každá měla 26 dílů. Ty běžely premiérově mezi lety 2010 a 2013.

Výroba nejnovějších dílů seriálu začne ještě tento měsíc a k divákům by se měly dostat v roce 2023. Do té doby si můžou všichni lámat hlavu nad tím, jak se tvůrci poperou s přechozím finále, které Frye a Leelu v podstatě vrátilo na začátek příběhu.

Těšíte se?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!