HRA O TRŮNY: Velké zklamání! Nová kniha Vichry zimy stále zůstává daleko dokončení

Je naprosto jisté, že kniha nevyjde před startem šesté seriálové sezóny. Diváci tak získají náskok před oddanými čtenáři...
Vichry zimy jen tak nedorazí...
Vichry zimy jen tak nedorazí...

reklama

Autor mimořádně populární fantasy ságy na svém blogu přiznal, že stále zbývá spousta práce k dokončení šesté knihy s názvem The Winds of Winter (Vichry zimy). Jak to bude s osudy Jona Snowa nebo Daenerys se tak dozvíme dříve z televizní obrazovky, jelikož seriál startuje už v dubnu.

"Nebudu se vymlouvat. Na vině nejsou editoři, vydavatelé, HBO ani David a Dan. Můžu za to já. Snažil jsem se a stále se snažím. Na knize jsem pracoval před pár dny, opravoval jsem Theonovu kapitolu a přidal nějaký nový materiál, a zítra budu psát znovu. Ale nemohu říct, kdy to bude hotové nebo kdy se to vydá. Nejlepší odhad, který je založený na naši předešlé konverzaci je, že vydavatelé to mohou stihnout do tří měsíců od doručení, pokud jim plán vyjde. Ale kdy jim to pošlu, to nedokážu říct. Nebudu říkat další deadline. Deadliny mě stresují. Vrátím se k mému vyjádření z minulého března – Až to bude, tak to bude. A bude to tak dobré, jak to jen dokážu," napsal George R.R. Martin v aktuálním vyjádření. Chybí totiž ještě stovky stránek, hodně kapitol a Martin navíc velice často přepisuje už hotové pasáže, někdy sahá i do samotného děje, takže přepisování se pak týká i všech navazujících částí.


Vyjádřil se také k tomu, nakolik se bude rozcházet děj kiny a seriálu, když bude seriál poprvé předcházet literárnímu zpracování:
"Ano, i ne. Podívejte, nikdy mě nenapadlo, že by seriál mohl dohnat knihy, ale stalo se. Seriál se posouval rychleji, než jsem předpokládal, a já pomaleji. Bylo za tím více vlivů, ale tohle byl ten hlavní. Vzhledem k tomu, kde se dějově nacházíme, je jasné, že se v šesté sezóně Game of Thrones objeví nějaké dějové zvraty, které se v knihách ještě nestaly. Po dlouhá léta byli čtenáři napřed před diváky seriálu. Tento rok to bude v některých případech obráceně. Jak si s tím poradíte, to už bude na vás."

Otázka je jednoduchá: Jak si s tím poradíte zrovna vy?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!