Hra o trůny vs. Hvězdná brána: 6 nejlepších záporáků ze sci-fi a fantasy seriálů

Milujeme je nenávidět!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Poslední loď II (11) - upoutávka

reklama

Poslední loď se ve středu ve 20.15 stane obětí komplotu – hlavní záporák řady na ni totiž shodí svůj vlastní vražedný útok na americké území! Bestiální zvrat lahodně sedí do piklů, jaké kují ti nejujetější seriáloví záporáci. Znáte všechny hanebné parchanty, kteří podle nás patří na vrchol pyramidy děsů?

6) Baal (Hvězdná brána)

Příliš mnoho záporáků chce ovládnout svět a vrší kolem sebe jedno klišé vedle druhého. Baal z Hvězdné brány je však jiný. Po vzoru klasického "nepřítel mého nepřítele" mu nevadí se spojit s hlavními hrdiny (a pak jim stejně vrazit kudlu do zad), zároveň si své zlodušství umí náležitě užít. Navíc nevypadá jako chodící staroegyptský bůh ale jako chlápek v netradičním, leč padnoucím obleku! Ve světě, kdy jsou záporáci často padlí na hlavu a nepříliš mazaní, navíc Baalovi skoro vyšel jeho plán na restartování celé časové linie. Tenhle borec nám prostě chybí!

syfy
Autor: SyFy syfy

5) Číslo 6 (Battlestar Galactica)

Jasně, máte pravdu – Šestka z Battlestar Galacticy je záporákem sotva po 2 řady seriálu, než se více méně rozhodne kopat za Tým lidstvo. Pokud nebudeme chtít spoilovat, není navíc jasné, o které Šestce mluvíme. Druhá postava vypadající jako Šestka je totiž jenom v hlavě Gaia Baltara, a ani její motivace nakonec nejsou úplně zlé. Tak či onak, než se Battlestar Galactica zamotala ve vlastní story, sexy oděná robotka s tváří supermodelky byla dokonalým ztělesněním toho, proč stál tenhle seriál za pozornost – když Šestka, krásné a chladné stvoření, v minisérii batoleti jen tak zlomí vaz, jde o nejmrazivější scény násilí, jaké jsme kdy v televizi viděli.

syfy
Autor: SyFy syfy

4) Benjamin Linus (Ztraceni)

Někteří záporáci však namísto chladné brutality raději volí šílené plány. Ben ze Ztracených je co do svého chování vlastně bratrem Šestky, namísto její pozdější chaotičnosti však zůstal věrný svým machinacím a konstrukcím prakticky až do konce. Ačkoliv i jeho seriál později zbavil velké části jeho sviňáctví skrze vysvětlování jeho motivace, Ben navždy zůstal velmi odměřeným borcem schopným přežít nejdrsnější situaci, zvládajícím své nepřátele zmanipulovat do nejdrsnější zrady a k tomu všemu vždy udržujícím chladný výraz, jako by se právě podával čaj o páté!

abc
Autor: ABC abc

3) Killgrave (Jessica Jones)

Mezi záporáky, kteří si to umějí užít, paradoxně patří i Killgrave z komiksové Jessicy Jones. Paradoxní je, že jde sice o Skota (podle Davida Tennanta), avšak pověstná ostrovní chladnost mu nemůže být cizejší. Killgravova odpudivost pramení z něčeho jiného – díky své schopnosti donutit svým hlasem lidi dělat, co se mu zamane, je Killgrave vlastně s to donutit lidi k sebevraždě, vraždě nebo třeba snězení vlastní mámy. Nonšalantnost, s jakou frackovitý Killgrave způsobuje tragédii vedle tragédie, je díky sociopatičnosti veselé postavy vskutku dechberoucí!

netflix
Autor: Marvel netflix

2) Joffrey "Baratheonů" (Hra o trůny)

Měli jsme tu záporáky mrazivé, záporáky plánující i záporáky užívající si – ale ještě nikdy jsme tu neměli záporáka, který je vlastně idiot. Joffrey ze Hry o trůny má ve svém světě skutečně velkou konkurenci antagonistů, čím se však vždy vyjímal i mezi jinými záporáky, je fakt, že Joffrey nemá žádný velký plán, nesleduje ušlechtilé cíle a vlastně se při svém páchání chaosu neumí ani tvářit cool. Jde jenom o fracka, co se "shodou okolností" narodil s korunou na hlavě, a tak má moc páchat zvěrstva jako na běžícím pásu. A co si budeme říkat, to z Joffreyho činí daleko realističtějšího padoucha, než může být tucet Killgravů nebo Benů!

hbo
Autor: HBO hbo

1) Kuřák (Akta X)

Říká se, že se lidé nejvíce bojí toho, co neznají – a co není vidět, to nemůžou znát už vůbec! Kuřák z Akt X, dost možná nejikoničtější záporák posledních tří televizních dekád, ironií osudu drtivou většinu seriálu nedělá vůbec nic. Hrst epizod (z toho nejvíc ta, kde Kuřáka hraje představitel jeho mladšího já) sice odhalí, že měl prsty v konspiracích 20. století, ale jeho nejvýznamnější pózou je omlouvat, proč konspirátoři nemůžou jednoduše střelit Muldera do hlavy, zatímco se Kuřák sám tváří významně a tajemně. A funguje to parádně i poté, co se Akta X vrátila svou minisérii (de facto 10. řadou) zpátky do vysílání!

fox
Autor: FOX fox

Poslední loď vyplouvá na misi již ve středu ve 20.15 na Prima COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!