25 let od premiéry Hvězdné brány: Připomeňte si legendární sci-fi seriál v parádním traileru

Jack O'Neill, Daniel Jackson, Samantha Carterová a Teal'c. V červenci 1997 vtrhla na obrazovky čtveřice hrdinů, kteří se rychle stali velkými oblíbenci fanoušků sci-fi.
Hvězdná brána
Hvězdná brána
Metro-Goldwyn-Mayer

reklama

Svět sci-fi patřil od 60. let Star Treku a od 70. let Star Wars. Když měla v roce 1994 premiéru filmová Hvězdná brána, nic nenasvědčovalo tomu, že se zrodil třetí velký fenomén. O tři roky později (v neděli 27. července 1997) se ale všechno změnilo.

Na obrazovky totiž vtrhla seriálová Hvězdná brána, která přeobsadila Jacka O'Neilla a Daniela Jacksona a vykročila na cestu nefalšované televizní legendy. Napříč deseti řadami se odvysílalo 214 epizod, na které ještě navázaly dva televizní filmy (plus samozřejmě vznikly spin-offy Atlantida a Hluboký vesmír). A přestože se značka v roce 2009 na dlouho odmlčela, reprízy Hvězdné brány rozdávají radost a smích dodnes.

Jaká je budoucnost téhle populární série? Momentálně se čeká na to, až dostane zelenou nachystaný čtvrtý seriál. Snad to bude co nejdříve, do té doby si každopádně zavzpomínejte na ten první – ideálně vám k tomu poslouží tenhle nabušený fandovský trailer!

Zdroj: Inverse

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!