Hvězdná brána: Atlantida měla mít jiný konec. O čem byla chystaná 6. série?

Finále seriálové Atlantidy mělo původně jiné směřování, v němž nechyběl jeden starý známý nepřítel.
Hvězdná brána: Atlantida
Hvězdná brána: Atlantida
Metro-Goldwyn-Mayer

reklama

Seriál Hvězdná brána: Atlantida v roce 2009 trochu nečekaně skončil 5. sérií – a spousta fanoušků nad tím dodnes kroutí hlavou. Scenárista a výkonný producent seriálu Joseph Mallozzi teď ale magazínu GateWorld prozradil, jak měla vypadat navazující 6. série..., která se málem proměnila alespoň v závěrečný film.

Jak si možná pamatujete, Atlantida vyvrcholila stým dílem s názvem Nepřítel před branami, v němž nechyběla ani Samantha Carter (Amanda Tapping). Wraithové v závěru seriálu ohrožují Zemi a na pomoc musí přiletět samotná Atlantida, která se však během tuhého a vítězného boje neudrží na orbitě a padá na povrch. Carsonu Beckettovi (Paul McGillion) se nakonec podaří město umanévrovat, skrýt a bezpečně přistát na hladině oceánu u břehů San Francisca. Tým hrdinů si tak může užít triumfální výhled na most Golden Gate.

Konec seriálu Hvězdná brána: Atlantida
Autor: Metro-Goldwyn-Mayer Konec seriálu Hvězdná brána: Atlantida

Jenže seriál měl pokračovat šestou sérií. „Atlantida by se vydala zpátky do galaxie Pegasus, ale na cestě by ji potkaly problémy s pohonem. Posádka by zachytila neznámý zdroj energie a odvislý příběh by se pak odehrával ve stylu, který jsme nakonec viděli v seriálu Hvězdná brána: Hluboký vesmír – konkrétně v jeho druhé sérii a epizodách 17 a 18 s názvem Společný důvod a Epilog, v němž hrdinové potkali své potomky z budoucnosti,“ vysvětlil Mallozzi.

Chystaná 6. série nakonec byla zrušena, plánovaný příběh ale byl málem přepsán do podoby televizního filmu Stargate: Extinction (Hvězdná brána: Vyhlazení). Cesta zpět do galaxie Pegasus, které se zvrhla v cestu časem, měla přinést taky nebezpečnější verzi wraithského padoucha Todda (z budoucnosti), který se samozřejmě postaral o pořádnou paseku.

Todd ze seriálu Hvězdná brána: Atlantida
Autor: Metro-Goldwyn-Mayer Todd ze seriálu Hvězdná brána: Atlantida

Film měl podobně jako jeho předchůdci (s SG-1) Hvězdná brána: Návrat a Hvězdná brána: Archa pravdy putovat rovnou na DVD – jenže trh s DVD mezitím zaznamenal výrazný pokles prodejů a éra streamování byla ještě v nedohlednu. Vyhlazení proto bylo zrušeno a některé nápady se použity ve zmíněném seriálu Hluboký vesmír.

Zdroj: GateWorld

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!