SG-1 v Časové smyčce: Vybrali jsme 5 nejzábavnějších dílů Hvězdné brány!

Komediální sci-fi ve svých nejlepších chvílích!
Hvězdná brána
Hvězdná brána
Showtime/Syfy

reklama

O’Neill, Daniel nebo Carterová se mohu tvářit sebevíc vážněji, nejvíce jim však stejně sluší sarkasmus a hláškování obecně! Hvězdná brána za svých 10 řad vyplodila pořádnou porci komediálních dílů! Nejlepší patero epizod však patří na samotnou špici jejích tvůrců.

Rok 1969

Ačkoliv se Hvězdná brána o komedii snažila už dříve, viz například episoda Urgo, teprve Rok 1969 byl trefou do černého! Jenom málokdy jsme totiž mohli vidět naše hrdiny žít i osobní životy, aniž by se přitom scenáristé snažili o drama postav a jejich vztahy. V roce 1969, kam je SG-1 omylem teleportována a musí se odtud dostat nazpět, je však dost času na řadu komických momentů jako Teal’covo řízení anebo žoviální šedesátkové hippies oděvy. Tenhle díl má prosty grády jako Apophisův hlas!

1969
Autor: Showtime/Syfy 1969

Seriál Červí díra

Dost možná nejoblíbenější z komických dílů je Seriál Červí díra, kde naše postavy zjistí, že existuje seriál volně inspirovaný jejich životy. Co následuje, je v podstatě metapříběh popisující, jak probíhá natáčení samotné Hvězdné brány. Vtípky jako “Seriály s X v názvu mají lepší sledovanost” nebo nutnost nacpat do záběrů prsaté ufounky, popřípadě dilema kolem ceny zvláštních efektů, zapsalo tenhle peckózní díl do historie Hvězdné brány!

Seriál Červí díra
Autor: Showtime/Syfy Seriál Červí díra

200

Dvoustovka je v podstatně Seriálem Červí díra, jenom vyšroubovaným na druhou! Kde Seriál Černí díra ještě řešil nějaké špionážní podzápletky a měl něco, co lze nazývat příběhem, tam je 200 v podstatě jen sérií skečů, které si představují nejrůznější alternativy včetně svatby Carterové a O’Neilla (awww!) anebo dokonce narážky na jiné seriály. Najdou se jistě tací, kteří právě proto nemají epizodu rádi. My bychom jim však poradili, aby honem vyrazili ke kardiologovi – je totiž jasné, že v hrudi nemají srdce.

200
Autor: Showtime/Syfy 200

Padouchové

I tým pod vedením Mitchella měl na kontě celou řadu komediálních epizod. Jejich kvalita však byla přehlušena skutečností, že pozdní řady Hvězdné brány už obecně obsahovaly řady vtipných hlášek – a také skutečností, že Mitchell nesedl každému z fanoušků. Padouchové přesto platí za mimořádný počin. SG-1 se tu totiž ocitne v mimozemském muzeu rasy, která o existenci galaxie nemá tušení, a to zrovna v době, kdy vrcholí válka místní vlády s rebely. Okamžitě jsou tak ocejchováni za povstalce a musejí podle toho i jednat, jinak je velmi rychle navštíví vládní komando a udělá s nimi rychlý konec.

Padouchové
Autor: Showtime/Syfy Padouchové

Časová smyčka

Absolutním vrcholem však nemůže být nic jiného než variace Hvězdné brány na slavnou komedii Na Hromnice, o den více. Ikonickou scénu jako golf hraný skrze červí díru anebo – tak dlouho očekávaný – polibek O’Neilla s Carterovou mají pořád říz jako hrom. K tomu všemu je tu navíc O’Neill nucen spolupracovat s Teal’cem a učit se anticky, což je kombinace, která není k vidění zrovna často.

Časová smyčka
Autor: Showtime/Syfy Časová smyčka

Hvězdná brána běží na Prima COOL každé všední odpoledne.

reklama

reklama