V nové Hvězdné bráně bude nová hvězdná brána. Tvůrce čtvrtého seriálu prozradil, jak funguje

Tvůrce seriálové Hvězdné brány prozradil další zásadní detail z chystaného pokračování.
Hvězdná brána
Hvězdná brána
Metro-Goldwyn-Mayer

reklama

Brad Wright, tvůrce a producent kultovního seriálového univerza Hvězdná brána, promluvil o chystaném pokračování, k němuž už má hotový scénář. Stejně jako u třech předchozích seriálů z hlavní linie se i tentokrát fanoušci mohou těšit na nový vzhled i pojetí samotných hvězdných bran, které umožňují mezihvězdné cestování.

Každý z předchozích seriálů nabídl specifickou konstrukci – od klasického červeno-šedého designu bran v Mléčné dráze, digitálně modrého stylu v Atlantidě, až po steampunkovou estetiku s bílými výztuhami v seriálu Hluboký vesmír. Tentokrát by mělo dojít k možná největší změně, protože se bude většina seriálu odehrávat přímo na Zemi.

„Ve scénáři pilotního dílu mám úplně novou hvězdnou bránu, která je postavená lidmi. Roztočí se neuvěřitelně rychle a v krátkém okamžiku vytvoří červí díru. Myslím, že je na čase, abychom po pětadvaceti letech trochu zrychlili celý proces, nemyslíte? ... Každopádně je to cool, hodně cool, tedy alespoň ve scénáři, popsal Wright během živého streamu, který byl věnován 25. výročí od premiéry seriálové Hvězdné brány.

Dosavadní verze hvězdných bran byly vždy postaveny Antiky v různých fázích historie. Jelikož se má chystaný seriál odehrávat v pozemské současnosti (tedy v době, kdy už lidé brány používají desítky let) dává smysl, že získali dostatek znalostí k tomu, aby postavili vlastní verzi zařízení, jež funguje na stejných základních principech, ale může přidat nové funkce a možnosti.

Wright dopsal první verzi scénáře nového seriálu na začátku roku 2020, právě v době nastupující pandemie covidu, která celý proces schvalování i přípravy dost zkomplikovala. Vlastníka práv, studio Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), pak v roce 2021 koupil Amazon, což dále protáhlo celý proces a sám Wright už začínal pochybovat, že seriál vůbec někdy vznikne.

Zdá se však, že si je Amazon moc dobře vědom síly značky Hvězdná brána a blýská se na lepší časy, což potvrdil i nedávný Wrightův optimistický tweet: „Šťastné 25. výročí seriálu Hvězdná brána! A děkuji všem, kdo píší MGM a Amazonu, aby přivedly zpět Hvězdnou bránu. S úžasnými fanoušky, jako jste vy, nepochybuji o tom, že to udělají.“

Zdroj: GateWorld

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!