Je Kong: Ostrov lebek nejepičtější film roku?! Tady máte první reakce českých diváků!

Po Godzille došla řada na King Konga. Jak moc se povedl?
Kong: Ostrov lebek
Kong: Ostrov lebek
Warner Bros.

reklama

Už tento čtvrtek jde do kin nový akční film Kong: Ostrov lebek, jímž tvůrci plánují dále rozvíjet sdílený vesmír obřích legendárních monster, který v roce 2014 nastartoval remake Godzilly. Podle trailerů jsme se mohli těšit na svižný blockbuster, kombinující válečné drama, přepálenou akci a humor. Co z toho nakonec byla pravda?

Karel Ryška / Prima COOL

Kongův velký comeback je dobrodružnou blbinou s krásnou epickou akcí... a to je vlastně všechno. Filmu chybí hlavně lepší příběh a výrazní lidští hrdinové (skvělý je pouze John C. Reilly jako dlouho ztracený voják), bez nichž se celá výprava smrskává na čekání na bitky s obřími monstry. Jasně, tohle je to hlavní, co měl film nabídnout, a většina digitálního fackování je celkem působivá. Kdyby se ale víc zamakalo na postavách a méně hledělo na budování filmového vesmíru, mohl velkolepý Ostrov lebek ohromovat daleko víc.

Hodnocení: 6/10

Ondřej Mrázek / Prima COOL

Kong: Ostrov lebek není dobrý film. V zásadě jsem od něj přitom nic moc neočekával, pár hlášek, sympatické postavy a zábavná akce by mi bývaly bohatě stačily, jenže snímek nic z toho nemá. Lidští hrdinové jsou v tom lepším případě nezajímaví, v tom horším vyloženě hloupí a otravní. Akce ujde, už jsme ale viděli lepší. Zbývá tak humor, a přestože o něj očividně nějaká snaha byla, ve finále sem moc nepasuje. Vyloženě pochválit nemůžu ani titulního opičáka, i přes jeho epické rozměry se totiž v zásadě pořád jedná jenom o prázdnou digitální schránku bez duše, která například jeho bratranci Caesarovi z Planety opic nesahá ani po kotníky. Osobně jsem tak dostal zatím největší zklamání roku a po předchozí podobně nepovedené Godzille tak o tento „monstr“ vesmír absolutně ztrácím zájem.

Hodnocení: 4/10

Vyrazíte na Ostrov lebek do kina nebo ne? Dejte vědět v diskuzi!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!