Kdo je nejupřímnější z celé Hry o trůny? Tuhle postavu by nikdo ani náhodou netipoval!

Druhá epizoda naznačila mnohé
Hra o trůny
Hra o trůny
HBO

reklama

V nové epizodě seriálu Hra o trůny došlo k mnoha zajímavým situacím, v nichž se velmi často řešila otázka vzájemné důvěry. Zatímco Jon vysvětluje severským rodům důvod, proč přijal výzvu Daenerys, sejít se na Dračím kameni, musí bloňdatá panovnice řešit pořádek mezi svými rádci. A jedním z nich je i Varys.

Daenerys vyzve Varyse, aby ji odpověděl na řadu otázek, mezi kterými je i ta, zda nařídil atentát na její osobu. Dále zpochybňuje všechno, co Varys udělal a předhazuje mu, že vždycky sloužil tomu, kdo byl zrovna u moci. Varys ji ale nakonec odpoví tak, aby Daenerys nemohla dělat nic jiného, než všechno prominout.

Jak pravděpodobně víte, Varys je eunuch, není urozeného původu a všechno, co má, musel získat od píky. Zároveň také podle vlastních slov neslouží žádnému panovníku. „Vzešel jsem odnikud a sloužím lidem, kteří trpí kvůli ambicím mocných,“ řekl pak Daenerys a vysloužil si její respekt. Královna draků ale nepadla Varysovi k nohám, s nonšalantností sobě vlastní přísahu sloužit přijala a dodala, že pokud ji Varys zradí, bude upálen zaživa.

Takže kdy se tak stane? Anebo snad skutečně věříte tomu, že tenhle konspirátor konečně našel svůj bezpečný přístav?

reklama

reklama