Keanu Reeves povede seriál o brutálním sériovém vrahovi. Původně v něm měl hrát DiCaprio

Adaptace knižního bestselleru Ďábel v Bílém městě se připravovala dlouhé roky – a teď se konečně stává skutečností.
Keanu Reeves jako John Wick
Keanu Reeves jako John Wick
Lionsgate

reklama

Keanu Reevese čeká jeho dosud největší seriálová role. Půjde o adaptaci knižního bestselleru Ďábel v Bílém městě od Erika Larsona, na které se podílí taky Martin Scorsese a Leonardo DiCaprio. Vypráví příběh jednoho z nejšílenějších sériových vrahů historie H. H. Holmese, zasazený do událostí Světové výstavy v Chicagu roku 1893 – jde tedy o adaptaci opravdu mrazivých skutečných událostí.

Velkolepý seriálový projekt je v přípravě už od roku 2010, kdy práva na adaptaci koupil Leonardo DiCaprio s tím, že si měl zahrát jednu z hlavních rolí. Nakonec se však nepostaví před kameru, ale bude na projekt dohlížet jako výkonný producent. Stejnou roli bude mít i Martin Scorsese, který měl původně režírovat.

Hlavním scenáristou a showrunnerem bude Sam Shaw (Castle Rock, Manhattan), režie prvních dvou epizod byla svěřena Toddu Fieldovi (Jako malé děti, TÁR). Celkový plánovaný počet dílů ani další herecké obsazení (s výjimkou Reevese) zatím nebylo zveřejněno.

Reeves v seriálu ztvární slavného architekta a urbanistu Daniela Burnhama, který byl jmenován stavebním šéfem Světové kolumbovské výstavy roku 1893. V souvislosti s výstavou si však v Chicagu otevřel hotel taky dr. Henry Howard Holmes. Ve skutečnosti šlo o dům plný mučíren, propadlišť, piteven a slepých uliček – a dokonce obsahoval i plynovou komoru. Holmes v něm zavraždil desítky, ale spíše stovky žen.

Scorsese a DiCaprio spolupracovali na množství filmů jako Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov nebo Vlk z Wall Street. Aktuálně dokončují historický film Killers of the Flower Moon, v němž se po boku DiCapria objeví Robert De Niro, Jesse Plemons nebo Brendan Fraser.

Těšíte se na seriálovou adaptaci Ďábla v Bílém městě?

Zdroj: The Hollywood Reporter

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!