Fantasy Kolo času: První trailer seriálu, který vyzývá na souboj Pána prstenů, je tady

Výpravný fantasy seriál, který se točil v Česku, ukazuje v první upoutávce nemalé ambice.
Kolo času má první trailer
Kolo času má první trailer
Amazon Studios

reklama

Kolo času od Roberta Jordana je jednou z největších fantasy ság s rozsáhlou mytologií, která od začátku devadesátých let nasbírala už patnáct knih a taky miliony fanoušků po celém světě. A teď konečně dostává seriálové zpracování s ambicí konkurovat seriálovému Pánovi prstenů, jehož premiéra je plánována na podzim 2022.

První šestidílná série Kola času dorazí už 19. listopadu, takže stihne předběhnout i druhou sérii Zaklínače, jíž se dočkáme až v prosinci. Trailer přitom kopíruje začátek knižní předlohy, pozorujeme tedy první setkání skupinky přátel s tajemnou hlavní postavou Moiraine v podání Rosamundy Pike (Zmizelá, Jako v bavlnce).

Trailer zlehka předestře i fungování ženského řádu Aes Sedai, jehož členky na rozdíl od mužů dokážou vládnout magií. Budou ji potřebovat, protože záhy zjistíme, že nepůjde o nic menšího než o záchranu celého světa. Velkou silou předlohy je každopádně bohaté vykreslení postav a vztahů mezi nimi, v čemž se zase podobá jinému slavnému fantasy s populárním seriálovým zpracováním – Hře o trůny.

Momentálně se v Praze a jejím okolí natáčí už druhá řada Kola času, a pokud se seriál chytne i u diváků, jistě se dočkáme mnoha dalších.

Těšíte se?

reklama

reklama