První fotka: Královna Alžběta má v 5. sérii Koruny tvář Umbridgeové z Harryho Pottera

Konečně víme, jak přesně vypadá britská herečka Imelda Staunton jako Alžběta II.
Imelda Staunton jako Dolores Umbridge v 5. díle Harryho Pottera
Imelda Staunton jako Dolores Umbridge v 5. díle Harryho Pottera
Warner Bros.

reklama

Fanoušci Harryho Pottera si Imeldu Staunton určitě pamatují jako Dolores Umbridge. Zákeřná bradavická ředitelka udělala Harrymu ze života peklo, a kdyby se dával dohromady seznam nejvýraznějších záporaček 21. století, určitě by na něm nechyběla. Samotná herečka ale samozřejmě dostává spíš role hodných starších dam – a jednu takovou si zahraje i v seriálu Koruna.

O tom, že Imelda Staunton přebírá po Claire Foy a Olivii Colman roli královny Alžběty II., se ví od ledna 2020. Až nyní však dorazila první fotka, na které můžete spatřit třetí verzi britské královny. S tou se mimochodem neuvidíme jen v 5. sérii Koruny. Nakonec bude i ve finální 6. sérii, která byla v lehce zmatečném stylu zrušena a posléze znovu obnovena.

Imelda Staunton jako Alžběta II. v 5. sérii Koruny
Autor: Netflix Imelda Staunton jako Alžběta II. v 5. sérii Koruny

Kromě Královny Alžběty se samozřejmě přeobsadí i všechny další postavy, aby poslední časový skok v seriálu dával smysl. Kromě Imeldy Staunton se tak můžete těšit i na Jonathana Pryce (princ Philip), Leslie Manville (princezna Margaret), Dominica Westa (princ Charles) nebo Elizabeth Debicki (princezna Diana).

Co přesně se v pokračování Koruny bude dít? Počítejte zejména s manželskými problémy Diany a Charlese, které nezvládne vyřešit ani samotná Alžběta. Ve všem ostatním ale královna určitě „bude mít pořádek“!

reklama

reklama