Líza Simpsonová má novou dabérku. Ivanku Korolovou v roli poprvé uslyšíte 1. dubna

Žlutý maraton vám představí nový simpsonovský hlas.
Líza Simpsonová
Líza Simpsonová
FOX

reklama

Nejen celou Primu dnes ráno zarmoutila zpráva o úmrtí Heleny Štáchové. Známá loutkoherečka, dabérka a režisérka nebyla jen výraznou umělkyní a ředitelkou Divadla Spejbla a Hurvínka. Mnoho lidí ji znalo i jako hlas Lízy Simpsonové, jedné z hlavní postav oblíbeného seriálu o žluté rodince.

V ideálním světě by Helena Štáchová právě dnes začala Lízu dabovat ve 28. sérii. Kvůli zdravotním problémům se ale už před týdnem rozhodla, že roli předá herečce, zpěvačce a dabérce Ivance Korolové.


Ivanka má za sebou 10 let dabérských zkušeností a slyšeli jste ji ve filmech jako Ladíme!, Počátek a Pacific Rim nebo v sáze Stmívání, kde namluvila Alice Cullenovou. Hodně blízko má potom i k animákům a možná ji znáte jako Lociku z disneyovky Na vlásku, Radost z pixarovky V hlavě nebo Poppy z loňských Trollů.

Letos Ivanka namluví především Šmoulinku v novém celovečeráku Zapomenutá vesnice a, jak jste se právě dozvěděli, Lízu Simpsonovou. V tuhle chvíli vám ještě nemůžeme odhalit přesnou podobu nového Lízina hlasu – tu uslyšíte až v upoutávce na nové díly (Líza by v ní měla pronést jednu větu) a především v sobotu 1. dubna, kdy v rámci 8. narozenin Prima COOL odvysíláme prvních 6 epizod 28. série Simpsonových. Pokud vás ale zajímá, jak Ivanka zní v jiné roli, o něco výše máte její písničku ze zmíněných Trollů.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama