Líza Simpsonová má novou dabérku. Ivanku Korolovou v roli poprvé uslyšíte 1. dubna

Žlutý maraton vám představí nový simpsonovský hlas.
Líza Simpsonová
Líza Simpsonová
FOX
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejen celou Primu dnes ráno zarmoutila zpráva o úmrtí Heleny Štáchové. Známá loutkoherečka, dabérka a režisérka nebyla jen výraznou umělkyní a ředitelkou Divadla Spejbla a Hurvínka. Mnoho lidí ji znalo i jako hlas Lízy Simpsonové, jedné z hlavní postav oblíbeného seriálu o žluté rodince.

V ideálním světě by Helena Štáchová právě dnes začala Lízu dabovat ve 28. sérii. Kvůli zdravotním problémům se ale už před týdnem rozhodla, že roli předá herečce, zpěvačce a dabérce Ivance Korolové.


Ivanka má za sebou 10 let dabérských zkušeností a slyšeli jste ji ve filmech jako Ladíme!, Počátek a Pacific Rim nebo v sáze Stmívání, kde namluvila Alice Cullenovou. Hodně blízko má potom i k animákům a možná ji znáte jako Lociku z disneyovky Na vlásku, Radost z pixarovky V hlavě nebo Poppy z loňských Trollů.

Letos Ivanka namluví především Šmoulinku v novém celovečeráku Zapomenutá vesnice a, jak jste se právě dozvěděli, Lízu Simpsonovou. V tuhle chvíli vám ještě nemůžeme odhalit přesnou podobu nového Lízina hlasu – tu uslyšíte až v upoutávce na nové díly (Líza by v ní měla pronést jednu větu) a především v sobotu 1. dubna, kdy v rámci 8. narozenin Prima COOL odvysíláme prvních 6 epizod 28. série Simpsonových. Pokud vás ale zajímá, jak Ivanka zní v jiné roli, o něco výše máte její písničku ze zmíněných Trollů.

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama