Marvel konečně potvrdil Lokiho sexuální orientaci. Odhalení přišlo v novém díle jeho seriálu

Fanoušky marvelovek odjakživa zajímalo, zda je filmový Loki heterosexuál, nebo homosexuál. Teď už to řešit nemusí.
Loki
Loki
Marvel Studios

reklama

Filmový Loki v podání Toma Hiddlestona se poprvé objevil v kinech v roce 2011. Studio Marvel ho od té doby několikrát zabilo, aktuální dění ale jasně ukazuje, že tenhle antihrdina jen tak nezmizí. Dekádu po svém debutu se totiž bůh lsti dočkal vlastního seriálu, jehož třetí díl jasně odpověděl na otázku: Jak je to s Lokiho sexuální orientací?

Nová postava Sylvie, jíž vám kvůli spoilerům nebudeme představovat detailněji, v seriálu přímo řeší Lokiho milostný život. „A co ty? Jsi princ. Okouzlil jsi někdy potenciální princeznu… anebo prince?“ zní její otázka přímo na tělo. Loki přitom neváhá a odpoví: „Od každého trochu,“ čímž po letech spekulací potvrzuje, že je opravdu bisexuál.

Snaží se Marvel jen svézt na LGBT+ vlně, anebo dává Lokiho orientace (vzhledem k mnohem otevřenější společnosti v Asgardu) perfektní smysl? To si musí každý rozhodnout sám. V každém případě ale potřebujete vědět, že filmový Loki pouze kráčí ve šlépějích toho komiksového, který je otevřeně bisexuální od roku 2013.

Volnější koncept sexuality v Asgardu se poprvé řešil v Young Avengers #15, a když Loki vzápětí dostal vlastní komiksovou sérii (Loki: Agent of Asgard), probírala se v ní nejen jeho bisexualita, ale i jeho fluidní genderová identita. S tou je to ale mnohem složitější a seriálový Loki kolem ní našlapuje daleko opatrněji, tak uvidíme, co se kolem oblíbeného boha lsti bude dít v následujících týdnech.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!