Martin prozradil velké tajemství Jona Snowa už před 14 lety

Autor románů se trochu prokecnul...
snow new
snow new
HBO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

NÁSLEDUJÍ SPOILERY Z FINÁLE 6. SÉRIE

Seriálová Hra o trůny konečně potvrdila dávnou domněnku, že Jon Snow není synem Neda Starka, nýbrž Lyanny Stark (Nedova sestra) a Rhaegara Targaryena (starší bratr Daenerys). Někteří fanoušci to tušili dlouhé roky, jiné to překvapilo minulé pondělí. George R. R. Martin o tomhle tajemství mluvil velmi opatrně, jednou ale přeci jen uklouznul.

snow dae

POTVRZENO! Po 20 letech známe pravého otce Jona Snowa. Vyplnila se fandovská předpověď?

Kdy a kde? V únoru 2002 v dotazníku, který Martin vyplnil pro fanoušky webu westeros.org. Autor Písně ledu a ohně v něm dostal otázku, kdo dal Daeneys, Tyrionovi a Jonovi jména, když jejich matky zemřely při porodu, a jeho odpověď zněla: "Dany nejspíš pojmenovala její matka, Tyriona jeho otec a Jona Ned."

truny ned
Autor: westeros.org truny ned

Jistě, na první pohled nic překvapivého. Na ten druhý ale člověka praští do očí, proč Martin nenapsal, že má Dany jméno od matky a Tyrion a Ned od otce. Ledaže.. by Ned nebyl Jonův otec, což tenhle kus papíru potvrdil celých 14 let před seriálem.

Martin měl velkou kliku, že si téhle kulišárny nikdo nevšimnul. I když řada lidí Jonův původ víceméně prokoukla, jistí jsme si nebyli až do minulého týdne.

Reklama
Reklama