Nejepičtější sci-fi seriál roku: Nový trailer Nadace ukazuje pád Galaktické říše

Literární klasika Isaaca Asimova se dočká seriálové adaptace – a pořádně rozmáchlé! Plnohodnotný trailer Nadace láká na pořádnou sci-fi epiku.
Bude Nadace novým sci-fi hitem?
Bude Nadace novým sci-fi hitem?
Apple TV+

reklama

Jedna z nejočekávanějších seriálových událostí roku se nezadržitelně blíží. První díl Nadace podle slavné předlohy Isaaca Asimova uvidíme už 24. září a nyní jsme se dočkali opravdu velkolepého traileru. Na základě dvou už dříve zveřejněných teaserů jsme základní rysy příběhu už nastínili (vše se točí kolem pádu Galaktické říše a prognózy na její obnovu), pojďme si tedy jen shrnout to nejzásadnější, co byste měli před očekávanou premiérou vědět.

První řada seriálové Nadace bude čítat deset epizod, přičemž se prvních tří dočkáme naráz koncem září (zbylých sedm bude vycházet s týdenními rozestupy). Tato volba zřejmě souvisí s bohatostí Asimovova světa, který americký filmař David S. Goyer nechtěl odbýt jen několika málo filmy či epizodami. Spekuluje se celkem až o 80 epizodách, navíc už v 1. sérii by se mělo objevit velké množství postav – neznalci knižní předlohy tedy možná budou zpočátku tápat. Ochutnávkové tři díly ale snad k lepší orientaci v prostředí Galaktické říše poslouží dostatečně.

Dosavadní ukázky (v čele s tou aktuální) ukázaly především dvě věci: Nadace jednak vypadá skutečně nádherně, monumentálně; přesně tak, jak se na epickou sci-fi ságu sluší. Zároveň se ale zřejmě nebude úzkostlivě držet literární předlohy, na což si v komentářích už teď leckdo stěžuje. To však nemusí být nutně špatná věc – vždyť audiovizuální zpracování textu určité změny přímo vyžaduje. I tam ale musíme doufat, že Goyerův tým zachová ducha Asimovovy předlohy a předloží výsledek, který bude stejně chytrý a propracovaný jako vizuálně působivý.

reklama

reklama