V Americe konečně mají most Neda Flanderse. Čím je výjimečný?

Most, na kterém asi budou frčet hlášky jako „nazdárek kašpárek“ nebo „oukej doukej“.
Ned Flanders má most v americkém Portlandu
Ned Flanders má most v americkém Portlandu
20th Century Fox

reklama

Americké město Portland ve státě Oregon pojmenovalo svůj nový most po slavném kníratém hrdinovi ze seriálu Simpsonovi. Jmenuje se Ned Flanders Crossing a má inspirovat občany, aby se k sobě byli ohleduplní a milí. Portland se totiž potýká s vysokou mírou kriminality i bezdomovectví.

„Ned Flanders je už třicet let symbolem dobrého souseda, který se snaží zůstat v klidu a být co nejmilejší ke svému okolí, i když má za sousedy takové šílence, jakými jsou Simpsonovi,“ řekl při otevírání mostu starosta Ted Wheeler s tím, že takových sousedů by v Portlandu potřebovali co nejvíc.

Od začátku roku tam totiž policie zaznamenala už 56 vražd, celkem 750 použití střelné zbraně a mají také rekordní počet bezdomovců, na ulicích žije už více než 4 500 lidí.

Nový most pro pěší a cyklisty řeší obtížné překonávání dopravní tepny I-405. Byl otevřen už v červnu pod názvem Flanders Crossing, ne však po seriálovém Nedovi, ale po lodním magnátovi Georgi Flandersovi, který se v 19. století zasloužil o rozvoj města. Radnice ale záhy rozhodla o přejmenování mostu po populárnějším nositeli příjmení Flanders.

Slavným rodákem z Portlandu je totiž i Matt Groening, tvůrce Simpsonových. Po ulicích v Portandu pojmenoval i mnoho postav ze seriálu – Lovejoy, Quimby, Kearney a právě taky Flanderse podle Flanders Street. Ta mimo jiné navazuje na nově přejmenovaný most. Málokoho už teď ale napadne, že ulice připomíná skutečného budovatele Portlandu a ne animovaného Neda.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!