5 nejděsivějších filmových démonů, na které byste ihned zavolali exorcistu

Připravte se na démonickou podívanou.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Exorcista (4) - upoutávka

reklama

Již v neděli ve 22.10 pokračuje na Prima COOL podívaná jménem Exorcista! Jak naznačuje název, v tomto seriálu se rozhodně nebudou vymetat jenom pavučiny – co ale vlastně v tomto žánru čekat? Vzpomněli jsme na počest Exorcistova snažení na nejkrutější filmové démony.

05) Abalam (Poslední vymítání ďábla)

Princ šílenství Abalam nám v Posledním vymítání ďábla pěkně zavařil! Přímý podřízený pekelnických ohavů si tradičně troufá na nevinné děvy, což pak znamená pěkně dlouhé vymítání… bez zaručeného úspěchu. Ostatně, pokračování Posledního vymítání ďábla samo končí (spoiler!) apokalypsou v Abalamově podání.

04) Rudý démon (Insidious)

I když se ve volném čase věnuje hlavně broušení drápů a loutkaření (každý máme nějaké divné hobby), Rudý démon z Insidious nás uměl pořádně vystrašit! Budiž to dokladem jeho nezměrných kvalit a kvalit jeho režiséra Jamese Wana  – za ta léta jsme už notně otupěli, takže bychom z Darth Maulova bratra tak moc na plátno křičet neměli!

Insidious
Autor: FilmDistrict Insidious

03) Pazuzu (Vymítač ďábla)

Jeden z nejslavnější filmových démonů za svou slávu vděčí popularitě původního Vymítače – a to tak moc, že jsou k nalezení i Pazuzovy parodie, třeba ve Futuramě. Starověký démon je ústřední záporák původní filmové série… což jemně naznačuje, že existuje nenulová pravděpodobnost jeho výskytu i v seriálovém Exorcistovi. Ale nespoilerujeme!

02) Dybbuk (Kletba z temnot)

Kdekdo by se z koupě krásné skříňky na blešáku radoval. Ne tak hrdinové Kletby z temnot, pro něž Dybbukova skříňka znamenala především spoustu trápení. Držitele skříňky v minulosti posedla řada nešťastných příhod, u nichž se nakonec ukázalo, že za ně může právě Dybbuk – starobylý démon ženského původu, který se baví ničením dětských duší.

Kletba z temnot
Autor: Lionsgate Kletba z temnot

01) Baal (Obřad)

Dost možná nejlépe ale hodnotíme Baala z nedávného Obřadu. Ve filmu se jej pokusí vymítat Anthony Hopkins, což skončí… poměrně překvapivě. Nelze nespoilerovat, takže bacha – Baal jako jeden z pánů pekla posedne Hopkinse. Což je dokonalé spojení kultovně démonické bestie (znáte ho přece z Hvězdné brány) a jednoho z nejlepších herců naší éry!

Exorcista na Prima COOL pokračuje už v neděli ve 22.10.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!