Xena vs. Lagertha: 7 nejdrsnějších seriálových válečnic

Jak jsou krásné, tak jsou smrtící!
Vikingové
Vikingové
History
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V neděli ve 22.40 nás opět čeká premiérový díl 4. řady Vikingů. Nese jméno Zisk a ztráta a dojde v něm především na nepodařenou bitvu, která se podepíše hlavně na řadách válečnic vedených Laghertou. Na počest něžného pohlaví v ne-něžné úloze jsme vzpomněli na sedmero válečnic, které preferují z dnešního pohledu spíše archaické vražedné nástroje...

Vikingové IV (7) - upoutávka
Vikingové IV (7) - upoutávka

07) Zoë Washburne

Většina našeho seznamu bude zasazena do fantasy či historie, jelikož je však počet podobných smrtících koťat trestuhodně nízký, sáhnout budeme muset i po jiných válečnících, které vzdor svému sci-fi zasazení upřednostňují zbraně na blízko. Zoë z Firefly je jakožto zástupkyně kapitána pašerácké lodi protřelou veteránkou a s koltem proklatě nízko jí to taky proklatě sekne!

Firefly
Firefly
FOX

06) Daenerys

Taktéž Daenerys ze Hry o trůny je ve válečnickém ohledu tak trochu výjimka – namísto mečování spíše honosně kecá, všechny další bojovnice Westerosu však spolehlivě strčí do kapsy díky skutečnosti, že má draky a nebojí se je použít!

Hra o trůny
Hra o trůny
HBO

05) Kahlan

Naproti tomu sličná Kahlan z Tajemství Pravdy je konečně blízká našemu ideálu optimálních historických/fantasáckých válečnic, které nejdou pro tasení meče daleko. Kahlan krom meče preferuje i své duální žabikuchy, s nimiž se v bitvě umí ohánět tak, aniž by si pocuchala svůj překrásný úbor!

Tajemství Pravdy
Tajemství Pravdy
ABC

04) Brienne

Ještě lépe na tom pak je kolosální Brienne, která nad ostatními bojovnicemi ze Hry o trůny ční jako osmitisícovka. Brienne skutečně působí dojmem, že by dovedla rozbít hubu většině mužů, a seriál se nám to nebál ukázat v náležitě barvitých detailech. Bitka z konce 4. řady nám z tohoto důvodu dodnes zní v (ukousnutých) uších...

Hra o trůny
Hra o trůny
HBO

03) Kira Nerys

Ačkoliv je major Kira ze startrekovského Hlubokého vesmíru devět podobně jako Zöe doma ve sci-fi světě, kde frčí spíše lasery, phasery a blastery, i ona je ukována z hutného těsta planetárních soubojů. Star Trek měl se souboji na blízko vždycky poněkud problém, Kira jako teroristka bojující od dětství proti okupaci ale nejde pro výbušniny, rvačky, nože ani sci-fi udělátka daleko – a i proto byla mezi slušňáky z Hvězdné flotily vítaným zpestřením!

Star Trek: Hluboký vesmír devět
Star Trek: Hluboký vesmír devět
Paramount

02) Lagherta

Stříbrnou medaili dostává naše milovaná štítonoška – jenom málokterá ženská bojovná postava si totiž získala takovou popularitu a postavení, jako právě Lagherta. Zaujme i skutečnost, že oproti kolegyním z jiných seriálů má Lagherta zřejmě jisté historické základy – je totiž inspirována stejnojmennou vikingskou legendou, o jejíchž příbězích si staří Vikingové zřejmě nevyprávěli jenom tak pro srandu králíkům.

Vikingové
Vikingové
History

01) Xena

Na trůnu z kostí nepřátel však může usednout jenom jediná královna či spíše... princezna bojovnice! Xena je zlomová, dodnes populární postava, která na dekády ovlivnila způsob, kterým jsou ženské válečnice psané. A za to jí patří vděk, sláva i místo na Olympu ženských televizních drsňaček!

Xena
Xena
MCA TV

Premiérová 4. série Vikingů na Prima COOL pokračuje v neděli ve 22.40.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7