Ragnar vs. Geralt: 7 nejdrsnějších seriálových válečníků

Borci bez bázně a hany!
Vikingové
Vikingové
History

reklama

Již v neděli ve 23.50 se na Prima COOL opět představí premiérový díl 4. řady Vikingů. Situace tradičně houstne a vedle kutí piklů v Anglii se Lagerta dere opět k moci a Ragnar řeší krvavé chutě svého synka Ivara – prostě tradiční neděle u Vikingů doma! Na počest mocného Ragnara mu ji zpříjemníme alespoň srovnávačkou jeho mohutného já s dalšími seriálovými borci, kteří vyznávají především historické zasazení a chladné zbraně!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vikingové IV (5) - upoutávka

07) Herkules

Na počátku moderní televize to byl právě antický rek Herkules, kdo nakopl solidní seriálové řezáníčko. Pravda, Herkules nebyl úplně mistr meče a kvůli jeho rodinné povaze nebyly na pořadu dne ani vytrhané páteře. Vlastně lze říct, že je původní starořecká mytologie co do krváků daleko brutálnější čtivo! Přesto je však Herk v našich srdcích stále zapsán jako Mirek Dušín naší generace – optimálně silný, optimálně naivní!

Herkules
Autor: NBC Herkules

06) Titus Pulo

Dávno před tím, než přišla Hra o trůny a Vikingové, byl seriál Řím tím nejlepším, co mohla televizní scéna z historie nabídnout! Příběh o rozpadu římské republiky a vzniku impéria byl sledován perspektivou dvou legionářů, Vorenuse a Pula, a z této dvojice byl druhý zmiňovaný rozhodně ten krutopřísnější, ale zároveň také podstatně méně stabilnější drsňák. Čest jeho věčné památce!

Řím
Autor: HBO Řím

05) Geralt

Jasně, seriálový Geralt z polské produkce... má jistou nevýhodu v lacinosti svého původního televizního ztvárnění. Obrovsky mu však pomáhají jiné, bohatší způsoby jeho vykreslení – především knihy a samozřejmě i kultovní herní trilogie, které zpětně pozvedávají i úroveň televizního seroše od našich severních sousedů do vyšší ligy. Dnes si na televizní verzi Zaklínače už vzpomene málokdo (pročež si raději půjčíme obrázek ze série herní). Blížící se nová televizní adaptace Zaklínače ale Geralta s novou tváří jistě vrátí zpátky do oběhu!

Zaklínač 3
Autor: CD Project Zaklínač 3

04) Richard

Když už jsme tu měli Herkula, sluší se zmínit i jeho mladšího seriálového bratříčka Tajemství Pravdy, za nímž stál Sam Raimi – taktéž tvůrce Herkula. Seriál nebyl úplně na stejné notě jako Herkules, ale do temnější fantasy pozdějšího střihu mu přesto stále leccos chybělo. Ústřední hrdina Richard však díky svému speciálnímu "Pravdomeči" rozhodně snese srovnání s okolními drsňáky!

Tajemství pravdy
Autor: ABC Tajemství pravdy

03) Sunny

V případě Sunnyho, pravda, tak trochu naše kritéria historie a/nebo fantasy porušíme, ale jenom velmi částečně – seriál Into the Badlands se totiž sice odehrává v budoucnosti, ale v takové, kde po konci světa prakticky neexistují palné zbraně. Mezi jízdou na motorkách a středověkými zemědělskými praktikami se tak prakticky všichni řežou pěkně postaru, a díky vychytané choreografii je radost na to pohledět!

Into the Badlands
Autor: AMC Into the Badlands

02) Sandor Clegane

Vybrat ze Hry o trůny jediného drsňáka je skoro nemožné, mezi všemi mocnými šermíři i jinými válečníky však přesto zvolíme Hounda alias Sandora Clegana. Krom toho, že se totiž umí velmi dobře ohánět, disponuje i dobrou dávnou "válečného pragmatismu". Těžko ho navíc zabít, jak dokázal svým přežitím půltuctu smrtelných zranění po souboji s Briene.

Hra o trůny
Autor: HBO Hra o trůny

01) Ragnar Lothbrok

Na první místo však musíme umístit starého dobrého Ragnara. Ten možná není největším drsňákem mezi Vikingy, jenom málokdo však umí zkombinovat maskulinní superschopnosti s pořádnou porcí charismatu a vůdčích skillů! Ragnarova pozice je o to lepší, že byl zřejmě (alespoň částečně) skutečnou historickou postavou – na rozdíl od většiny ostatních jmen našeho seznamu si tak u něj můžeme říkat, že se to "nějak takhle" v dějinách jistojistě událo.

Vikingové
Autor: History Vikingové

Premiérová 4. série Vikingů pokračuje na Prima COOL v neděli ve 23.50.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama