5 nejlepších sci-fi seriálů, které možná neznáte

Které úžasné sci-fi seriály vám možná doteď unikaly? Ve stínu Hvězdné brány a Futuramy lze najít spoustu žánrových perel.
Star Trek: Strange New Worlds
Star Trek: Strange New Worlds
CBS

reklama

Sci-fi žánr má dnes žně – hry, filmy, ale i seriály ukazují science fiction ve všech jejích podobách. O to zajímavější jsou ale dílka, která se ukrývají ve stínu těch nejslavnějších jmen. Podívali jsme se na pět seriálů tohoto ranku-

05) Final Space

Každému, kdo ve sci-fi ocenil spíše jména jako “Červený trpaslík” či “Futurama” bude k chuti svědčit zřejmě i Final Space. DNA kultovních sci-fi komedií se ostatně promítá již do premisy: hloupoučký, ale dobrosrdečný astronaut odpykávající si trest v kosmovězení se tu spřátelí s ufonem schopným ničit celé planety.

Final Space svlaží ale nejen humor, nýbrž i supernovou kreativity, která v dnešních seriálovách scífkách často chybí. A, konec konců, se zmíněnými staršími etalony žánru ji pojí i skutečnost, že seriál skončil po pouhých třech řadách otevřeně. Alespoň tedy prozatím...

Final Space
Autor: Adult Swim Final Space

04) Love, Death & Robots

Kdo si pamatujete na staré Krajní meze či naopak novější Black Mirror, bude v Love, Death & Robots jako doma. Tato série animovaných povídek totiž nabízí zcela jiný příběh/postavy/pointu v každé ze svých epizod. Některé díly jsou třeskutě sci-fi, jiné naopak hluboké fantasy, abyste o chvíli později zase sledovali čínský anime steampunkový kyberpunk. 

Podstatné je, že má každý díl na triku zároveň jiné studio digitálních animátorů a výrazně se liší i jejich délka. Love, Death & Robots tak nikdy nepřestane nudit, protože i když nudit začíná, brzy umí přinést dočista nové zasazení i vzhled.

Love, Death & Robots
Autor: Netflix Love, Death & Robots

03) Neporazitelný

Premisu, v níž je superhrdina v duchu Supermana zároveň psychopatem, můžete znát i ze seriálu Boys – animák Neporazitelný alias Invincible ji ale vzal za trochu jiný, o dost hutnější konec. Kde jsou Boys totiž lemováni bojem se "zlým Supermanem" Homelanderem, Neporazitelný je vyprávěn z pohledu syna jiného "zlého Supermana" Omni-Mana. A s tím se pojí i jiné zápletky a výzvy.

Skutečnost, že je pod Neporazitelným podepsaný i tvůrce Živých mrtvých, jasně naznačuje, že v tomto autenticky komiksovém světě nebude o mazlavé tekutiny nouze...

Neporazitelný
Autor: Amazon Studios Neporazitelný

02) Star Trek: Strange New Worlds

Nikdy dříve neexistovalo tolik Star Trek seriálů jako dnes – ne každému ze starších a znalejších diváků jsou však Discovery či Picard po chuti. Oba se snaží o trochu jiné pojetí Star Treku pro mladší ročníky. A zřejmě proto působí Strange New World, kde se kopíruje původní formulka Star Treků, jako nečekaný závan čerstvého vzduchu! 

Nacházíme se stále na palubě Enterprise kapitána Pikea, která se objevila ve 2. sérii Discovery – ale Strange New World servíruje epizodické zápletky s morálním rozměrem úplně stejně, jako staré díly Kirkova Star Treku či Picardovy Nové generace. Je to zvláštní, ale jedním z nejlepších sci-fi serošů poslední doby je cosi, co udělalo oproti trendům dneška pár kroků nazpět…

Star Trek: Strange New Worlds
Autor: CBS Star Trek: Strange New Worlds

01) Arcane: League of Legends

Kdo by to byl čekal, že nejlepší seriál podle hry dostaneme právě v případě… adaptace LoLka? Arcane si ale bere z herní předlohy jen velmi vlažné obrysy, a je to rozhodně ku prospěchu věci. Nejde vlastně ani o klasické sci-fi.

Namísto toho Arcane vypráví příběh konfliktu mezi dvěma městy, v němž se míchá fantasy, steampunk a sci-fi – a především se nezapomíná na zajímavé postavy. A výsledek je o to zajímavější, že přichází od týmu, který doposud dělal jen krátké filmečky, a nikoliv nadarmo se z něj stal jeden z největších seriálových hitů posledních let.

Arcane: League of Legends
Autor: Netflix Arcane: League of Legends

Zdroj: Autorský text

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!