6 nejšílenějších vozidel z Top Gearu: V čem si Clarkson a spol. plnili sny?

Od tanků po britský "velorex"!
Top Gear
Top Gear
BBC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Top Gear za svou generační historii vystřídal pěknou řádku vozidel – pár z nich se však přesto mezi ostatními vyjímá. K příležitosti dalšího dílu speciálu Když se nedaří (úterý ve 20.15!) jsme proto vypíchli šestero unikátních mašin, které se jen tak v nějakém pořadu o autech neobjeví! 

06) Obrněný transportér

Nikoliv jeden, ale hned trojici podpůrných ženijních vojenských vozidel si vyzkoušeli kluci v rámci snahy zbořit jeden jediný dům. 

05) Tank

Nač se však žinýrovat jenom z nebojové vojenské techniky? V jedné z prvních řad Top Gearu si tak Jeremy dal rovnou závod mezi autem a tankem – ačkoliv na střelbu z kanónu na vůz překvapivě nedošlo! 

04) Proudová stíhačka

A proč zůstávat jen u prachbídné pozemní vojenské techniky? Kluci z Top Gearu se rozhodli poměřit své schopnosti a partou nadšenců do letadel R.A.F., kteří s sebou vzali rovnou stíhačku Eurofighter!

03) Vrtulová stíhačka

Britové jsou samozřejmě echt hrdí na své spitfiry. Top Gear si tak nemohl odpustit ani historické okénko, v němž se kluci prolétli ve trojici stíhaček – samozřejmě s pilotem vepředu! 

02) Vrtulník

Možná vám (stejně jako nám) u podobně exotické techniky schází pár... srandovních přešlapů. Jak by mohly vypadat, ukázala korejská mutace Top Gear, v níž se pilot bojového vrtulníku po prohře se sporťákem rozhodl spáchat rituální sepukku. 

01) Reliant Robin

Nic z toho se však nemůže poměřovat s nezničitelným vozem, který působí jako anglická odpověď na otázku: "Může existovat bizarnější silniční vůz než Velorex?"

Top Gear speciál: Když se nedaří běží na COOLu v úterý ve 20.15.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama