6 nejšílenějších vozidel z Top Gearu: V čem si Clarkson a spol. plnili sny?

Od tanků po britský "velorex"!
Top Gear
Top Gear
BBC

reklama

Top Gear za svou generační historii vystřídal pěknou řádku vozidel – pár z nich se však přesto mezi ostatními vyjímá. K příležitosti dalšího dílu speciálu Když se nedaří (úterý ve 20.15!) jsme proto vypíchli šestero unikátních mašin, které se jen tak v nějakém pořadu o autech neobjeví! 

06) Obrněný transportér

Nikoliv jeden, ale hned trojici podpůrných ženijních vojenských vozidel si vyzkoušeli kluci v rámci snahy zbořit jeden jediný dům. 

05) Tank

Nač se však žinýrovat jenom z nebojové vojenské techniky? V jedné z prvních řad Top Gearu si tak Jeremy dal rovnou závod mezi autem a tankem – ačkoliv na střelbu z kanónu na vůz překvapivě nedošlo! 

04) Proudová stíhačka

A proč zůstávat jen u prachbídné pozemní vojenské techniky? Kluci z Top Gearu se rozhodli poměřit své schopnosti a partou nadšenců do letadel R.A.F., kteří s sebou vzali rovnou stíhačku Eurofighter!

03) Vrtulová stíhačka

Britové jsou samozřejmě echt hrdí na své spitfiry. Top Gear si tak nemohl odpustit ani historické okénko, v němž se kluci prolétli ve trojici stíhaček – samozřejmě s pilotem vepředu! 

02) Vrtulník

Možná vám (stejně jako nám) u podobně exotické techniky schází pár... srandovních přešlapů. Jak by mohly vypadat, ukázala korejská mutace Top Gear, v níž se pilot bojového vrtulníku po prohře se sporťákem rozhodl spáchat rituální sepukku. 

01) Reliant Robin

Nic z toho se však nemůže poměřovat s nezničitelným vozem, který působí jako anglická odpověď na otázku: "Může existovat bizarnější silniční vůz než Velorex?"

Top Gear speciál: Když se nedaří běží na COOLu v úterý ve 20.15.

reklama

reklama