4 nejzábavnější novinářské filmy: Od Zprávaře k Prázdninám v Římě

Single Lady se vrací s novým řemeslem.
Single Lady
Single Lady
Playtvak

reklama

Již v úterý ve 22.15 se na Prima COOL představí 2. řada českého sitcomu Single Lady – a tentokrát čeká hlavní hrdinku opravdové dno! Po svém konci šéfky televize se totiž propadne až na samotný spodek společnosti, když se stane... novinářkou! Žerty stranou, novinařina ve filmu (nebo seriálu) obvykle neznamená zrovna krutě vypečené vtipy. Našli jsme však čtyři příklady ilustrující, že ani jako šéfredaktorka časopisu Máma a mimi se Single Lady nebude nudit!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Single Lady II (1) - upoutávka

04) Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Na první pohled by se mohlo zdát, že filmy o novinářích platí za samá seriózní pojednání o svobodě slova, demokracii a vrcholných kauzách ve společnosti. A většinou tomu tak i je! Koneckonců, poslední významný biják tohoto ranku byl Spotlight z roku 2015, který vycházel ze skutečných událostí a vyhrál Oscara. Jenže pak se objevují i filmy, kde jde o novinařinu až v druhé (nebo mnohem vzdálenější) řadě. Takový je třeba i Zprávař, který se zabývá hlavně zápasením mezi hlasateli na pracovišti a... je to po čertech dobrá zábava!

03) Prázdniny v Římě

Jiným rankem podobného ražení je využít novináře jako jiný typ dobrodruha – zahraniční zpravodajové sice musejí obvykle v reálu vstávat uprostřed noci, aby stíhali deadliny zpráv svých domovišť, ale třeba v romanci Prázdniny v Římě nic takového nebrání prožít velkou lásku! Když totiž pisálek s tváří Gregoryho Pecka potká uteklou princeznu s kukučem Audrey Hepburn, rozjede se klasická série žertovných i roztomilých scén, během nichž by se Peck zrovna tak mohl živit i jako archeolog či popelář. Nicméně "novinář" tomu všemu přece jenom dodává věrnější rámování.

02) Vysíláme zprávy

Přesto mohou existovat i tradičnější filmy o novinářích, v nichž se to novinařinou alespoň trochu hemží. Třeba Vysíláme zprávy, které mají letos již 31 let, většina jejich obsahu však prakticky vůbec nezestárla. Zákulisí televizního zpravodajství nezní zrovna vábně, Vysíláme zprávy je však oním typem komedie, kde jsou postavy uvěřitelnější než obvykle a dialogy přízemnější, než je v dnešní burleskní éře zvykem – a právě proto stále stojí za pozornost. Mezi Zprávařem a Spotlightem je však biják pořád spíše o fous blíže druhému jmenovanému.

01) Strach a hnus v Las Vegas

Chtěli jsme však dodat zábavné filmy o novinářích – a jenom máloco překonává mimóznost a obskurnost Strachu a hnus v Las Vegas. Skutečný novinář a koštovatel drog Hunter S. Thompson sepsal své zkušenosti novináře v 60. letech do stejnojmenné knihy, kterou pak nafilmoval Terry Gilliam (!) s Johnnym Deppem v hlavní roli. A dějí se tu věci! O jakési novinářské stopování závodu tu jde snad až v poslední řadě, protože si je ústřední postava v rauši toliko jistá jen tím, že závod odstartoval. Ale dokonce ani jakákoliv jiná zápletka tu před epizodními feťáckými zážitky hraje druhé (třetí, čtvrté...) housle. Možná, že Strach a hnus není zrovna film, co by verboval na žurnalistiku. Ale právě o to je zábavnější!

Druhá řada Single Lady začíná na Prima COOL již v úterý ve 22.15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!