O čem bude nový film režiséra Temného rytíře, Počátku a Interstellaru? O druhé světové válce!

Která epická bitva se dostane na velké plátno?
Nolanovy filmy 2
Nolanovy filmy 2
Warner Bros.

reklama

Christopher Nolan je možná nejobletovanějším režisérem současnosti. Jeho batmanovská trilogie patří mezi žánrové milníky a nad Počátkem nebo Interstellarem se lidé lámou hlavu dodnes, Nolanův další film nicméně bude přímočarý a realistický. Půjde totiž o válečné drama Dunkirk, ve kterém se ocitneme na přelomu května a června 1940 v okupované Francii.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Odkud se vzalo to šedé monstrum? 5 věcí, které nám odhalil trailer Batman vs. Superman!

Spojenecká vojska tehdy narazila na velký nacistický odpor a potřebovala se z Francie co nejrychleji dostat zpátky do Anglie. Což šlo jen evakuací z přístavního města Dunkirk, ve kterém musely čekat na záchranu statisíce vojáků. Tahle zcela zásadní vojenská akce nesla název Operace Dynamo. A dodnes patří mezi nejstudovanější události druhé světové války, protože se jedná o sled dost neuvěřitelných skutečností.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

VIDEO: Batman a Superman vás oslní v epickém novém traileru!

Dění v Dunkirku teď očividně zaujalo i Nolana, který do svého filmu hodlá obsadit spoustu neznámých tváří. Spolu s nimi se ale na plátně objeví i pár hvězd, zejména Tom Hardy, Kenneth Branagh a také Mark Rylance, jeho možná znáte jako ruského špeha z Mostu špiónů. Kdy a jak se bude Dunkirk natáčet? Nolan pravděpodobně vyrazí do Evropy, kam si doveze spoustu 65 mm filmu (plus jeho oblíbené IMAX kamery). Premiéra nás potom čeká 20. července 2017, tak doufejme, že opět půjde o excelentní podívanou!

reklama

reklama