Konečně víme, o čem bude seriálový Pán prstenů

Velkolepý návrat do Středozemě dělá první příběhové krůčky.
Pán prstenů
Pán prstenů
Warner Bros.

reklama

200 milionů dolarů. Tolik stála práva na Pána prstenů, z nichž hodlá Amazon vytěžit epický fantasy seriál. Bude se v něm remakovat slavná trilogie? Zatím ne. Děj totiž začne dlouho před ní a (podobně jako u Hobita) dostaneme rozsáhlý prequel Války o Prsten.

Zatímco filmoví Hobiti pokryli mladšího Bilba, Gandalfa nebo Legolase, seriál se vydá jinou cestou. Představí nám totiž mladého Aragorna, který bude vychováván v Roklince a teprve ve dvaceti letech se dozví, že je dědicem gondorského trůnu.

Pán prstenů
Autor: Warner Bros Pán prstenů

Ukáže nám seriál tyhle rané události? Anebo začne až ve chvíli, kdy se Aragorn připojí k Hraničářům a začne válčit po boku Thengela Rohanského (otec Theodéna) a Ectheliona II. (otec Denethora)? Spíš počítejte s možností dvě, což automaticky znamená přítomnost Arwen. A časem nejspíš i návštěvy od Gandalfa, Legolase a dalších starých známých.

Ačkoliv zatím nepadlo ani slovo o obsazení, herci z filmové trilogie by se vrátit neměli. Viggo Mortensen si jen těžko může zahrát dvacetiletého Aragorna a míchat staré tváře s novými by bylo trochu podivné. Amazon každopádně jedná s Peterem Jacksonem, režisérem celovečerního Pána prstenů, zda by se na seriálu nechtěl nějak podílet. Jackson by rozhodně byl zásadním úlovkem, zatím se však oficiálně nic neděje.

Pán prstenů
Autor: Warner Bros Pán prstenů

Amazon má tudíž jen spoustu materiálu, který potřebuje zadaptovat – a to pochopitelně v nejbližších letech. Dvěstěmilionová investice se totiž musí nějak vrátit, přičemž se ještě mluví o tom, že má mít každá série rozpočet 150 milionů dolarů. Ať už tedy z Amazonu vypadne cokoliv, jedna věc je v podstatě jistá. Triky budou naprosto famózní!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!