Od Hvězdné brány k Indiana Jonesovi: 6 nejlepších seriálů podle filmů

Celovečeráky v roli pilotní epizody seriálu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Minority Report (1) - upoutávka

reklama

Ve středu večer vás na Primě COOL čeká počátek nového přátelství se seriálem Minority Report, jenž navazuje na stejnojmennou sci-fi s Tomem Cruisem. Ještě než ve 20.15 otevře své brány a vykreslí svět futuristické policie dopadající padouchy ještě před tím, než spáchají trestný čin, jsme vzpomněli na všemožné okamžiky, kdy formát „nejprve film, pak seriál“ parádně fungoval.

Hvězdná brána

První jméno se přímo nabízí – Hvězdná brána patří mezi nejúspěšnější matadory subžánru filmů přerozených v seriál. S celkem 17 řadami (počítáme-li i spin-offy) disponovala při svém zrušení skoro 15 lety historie a dala vzniknout celé jedné generaci fanoušků!

Hvězdná brána
Autor: Showtime/Syfy Hvězdná brána

Buffy: Přemožitelka upírů

Jiné seriály vás možná svými filmovými kořeny překvapí. Taktéž Buffy totiž původně začínala ve filmové verzi – stalo se tak ve verzi z roku 1992, kde ústřední likvidátorku upírů ztvárnila Kristy Swanson. Film je obecně považován ze otřesné dílo, jež nesahá kvalitám postupně vyprávěného seriálu ani po podrážky.

the wb upn
Autor: The WB/UPN the wb upn

Batesův motel

Ačkoliv dnes letí spíše jiná jména seriálů podle filmů, hororový Batesův motel z roku 2013 rozhodně má co nabídnout i po boku Farga či Westworldu! Batesův motel je samozřejmě moderním prequelem k Hitchcockově Psychu, zároveň však v zásadě kopíruje i formulku starého dobrého Dextera. Formulka má zjevně velký úspěch, protože seriál s gustem získal po celém světě haldy fanoušků a aktuálně dokončil svou třetí řadu.

ae
Autor: A&E ae

Fargo

Již jsme to nakousli, jeden z úplně nejlepších příkladů úspěšné konverze filmu do seriálu je jenom dva roky starý – jmenuje se Fargo a na paškál si vzal stejnojmenný film bratří Coenů. Namísto čistého navázání na filmovou story (což by bylo těžké, poněvadž v ní umře většina postav) je seriálové Fargo vlastně jakýsi “duchovním remakem” snímku – trochu se jím inspiruje, trochu jde proti jeho idejím, a rozhodně jde o dílo, které zaujme i nekritické fanoušky předlohy.

fx
Autor: FX fx

Mladý Indiana Jones

Před posledním místem si připomeneme, že podobné nápady nejsou zase tak nové – seriál o Mladém Indiana Jonesovi, který odstartoval v roce 1992, je sice vlastně spíše takovou minisérií. Původní filmovou sérii však rozvíjí způsobem, který tehdy nebyl úplně zvykem.

abc
Autor: ABC abc

Westworld

Nejnovějším přírůstkem do žánru, jemuž se kdysi seriáloví producenti vysmívali jako degradaci, je hitovka HBO známá jako Westworld. Venku je zatím jenom několik dílů, již nyní se však tuší velká budoucnost – Westworld v sobě totiž kombinuje westernové prostředí s futuristickým zasazením do zábavního parku, v němž jsou všichni kovbojové ve skutečnosti sofistikovanými roboty!

hbo
Autor: HBO hbo

Seriálové pokračování Minority Report začíná už ve středu ve 20.15 na Primě COOL!

reklama

reklama