Od Negana ke Komediantovi: 7 nejlepších rolí Jeffreyho Deana Morgana

Kde všude oslnil před Extantem a Živými mrtvými?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Extant II (5) - upoutávka

reklama

Středa se opět ponese v duchu premiérového dílu sci-fi Extant, který začíná na Prima COOL již ve 20.15. Nově se v tomto seriálu objevil i Jeffrey Dean Morgan, jehož můžete znát i z Lovců duchů či nejnověji Živých mrtvých, kde se odpálkoval jako záporák Negan. Vybrali jsme proto sedm Morganových nej rolí ve filmech a seriálech posledních let!

07) Lovci duchů

Prapůvodní Winchester s tváří Jeffreyho Deana Morgana byl dost možná první rolí, v níž jste tohoto letos jednapadesátiletého Američana mohli spatřit. Jako taťka se sporadicky vyskytoval v prvních řadách, a to vzdor skutečnosti, že byl první volbou scenáristů Bruce Campbell (!), protože je Jeffrey Dean Morgan jenom o 12 let starší než jeho starší seriálový "syn" Jensen Ackles.

Lovci duchů
Autor: The CW Lovci duchů

06) Kletba z temnot

Zkušenosti s démony se však Morganovi hodily v jeho dalším bijáku, Kletbě z temnot z roku 2012. I tentokrát si zahrál tatíka v poněkud problematické rodině - pro změnu však nekoučoval dva synky, ale svou dceru, která na blešáku koupí tajemnou skříňku, aniž by věděla, že je uvnitř zavřený démon. Inu, to je tak, když někdo nečte příbalové letáky!

Kletba z temnot
Autor: Lionsgate Kletba z temnot

05) Vdaná snoubenka

Je to tak - ačkoliv budou fanoušci Živých mrtvých mít problém tomu uvěřit, Neganův představitel válcuje konkurenty i v romantických komediích. A překvapivě nikoliv baseballkou! Jeho charismatický hasič se takto ve Vdané snoubence z roku 2008 s Colinem Firthem (bohužel bez Kingsmanovských schopností) popral o Umu Thurman (bohužel bez Kill Billovských shopností).

Vdaná snoubenka
Autor: Yari Film Group Vdaná snoubenka

04) Rudý úsvit: Nová krev

Ačkoliv byl prý oficiální hvězdou nového Rudého úsvitu Chris Hemsworth, na nás si anotace nepřijdou - většinou jsme totiž koukali spíš na veterána s tváří Jeffreyho Dean Morgana. Krom nedbalé elegance je totiž jeho postava i zajímavější. Kde Hemsworthův mariňák prostě... hraje nejstaršího syna z bandy, Morganův Tanner je elitní mariňák, co o invazi ví nejvíce a momentálně stopuje severokorejskou superzbraň. Příště natočte film jenom o něm, šmankote!

Rudý úsvit: Nová krev
Autor: FilmDistric Rudý úsvit: Nová krev

03) Parchanti

Sedm let staří Parchanti alias The Losers byli svého času pokusem, jak konkurovat A-Teamu. Vzdor účasti Gamory (Zoe Saldana), Kapitána Ameriky (Chris Evans), Idrise Elby a Jeffreyho Dean Morgana jako velitele týmu byl výsledek spíše průměrný - jednotlivé postavy však tikaly jako švýcarské hodinky a Jeffrey tu byl dokonale charismatickým velitelem komanda pětice špinavců.

Parchanti
Autor: Warner Bros. Pictures Parchanti

02) Živí mrtví

Pokud lze úvodní dojem z Negana k někomu přirovnat, pak je to Joker – ale Joker ve světě nemrtvých, potažmo Živých mrtvých. Původně komiksový záporák dostal masové obliby právě díky charismatickému Morganovu přednesu, ale také pro vypečený cliffhanger, který provázel jeho první výskyt – kdy sice seriál odhalil, že Negan zabil jednu z postav, ale neřekl, kterou!

Živé mrtví
Autor: AMC Živé mrtví

01) Strážci

Jenže ty temnější role však vyrýsované tváří páně Morgana jdou přece jenom nejlépe. Na Komediantovi přitom Strážci, komiks geniálně dekonsturující superhrdinské příběhy Marvelu i DC, stojí a padají. Smrtí Komedianta story začíná a pokračuje v rozkrývání celého spiknutí... na jehož konci se psychopatický Komediant skrze flashback i rozpláče. Jeho cynicky-pragmatické já jsme tu milovali, a nelze se divit tomu, že nyní Morgan tak válí i v Živých mrtvých či Extantovi!

Strážci
Autor: Paramount Pictures Strážci

Morgan se v Extantovi ukáže ve středu ve 20.15 na Prima COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!