Od Vetřelců ke Star Wars: 9 nejdrsnějších vesmírných lodí

Vzhůru do nekonečna, a ještě dál!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Killjoys: Vesmírní lovci (7) - upoutávka

reklama

Kdo by neměl rád scifácké kosmolety!? V pondělí ve 22.00 se do útrob jednoho z takových podíváte i v dalším díle seriálu Killjoys: Vesmírní lovci. Naše partička se tu rozhodne infiltrovat samotný křižník RAC, loď svých chlebodárců. Nejsilnější plavidlo systému přímo volá po srovnání s jinými drsnými kosmolety – vzpomněli jsme proto na devět z nich!

9) Kosmik (Červený trpaslík)

I když (původně) nedisponuje zbraněmi, tenhle mazel přežil víc nehod než F-16ka! Posádka Červeného trpaslíka možná měla svůj domov na mateřské lodi, byl to však útulný Kosmik, co jí dodalo na flexibilitě a mnohokrát i zachránilo holé krky!

bbc
Autor: BBC bbc

8) SSD Executor (Hvězdné války)

Nelze nezmínit jedinou loď z Hvězdných válek, jakou ale vybrat? Millenium Falcon je neozbrojená rachotina, Hvězda smrti zase poletující planeta. Větší obvykle znamená lepší – zvolíme však zlatou střední cestu s Vaderovou vlajkovou lodí z filmu Impérium vrací úder, která je přímo ztělesněním vojenské síly Impéria!

lucasfilm
Autor: Lucasfilm lucasfilm

7) Bílá hvězda (Babylon 5)

U nás skoro neznámá perla sci-fi žánru (a ukázka, že i s minimálním rozpočtem lze udělat solidní muziku) jménem Babylon 5 vyčarovala i parádní hybridní plavidlo Bílá hvězda. Loď je výsledkem spojené práce mezi Minbari a Vorlony, což vám bez znalosti seriálu asi nic neřekne, fanoušci však vědí, že minimálně pro tuto skutečnost si Bílá hvězda zmínku zasluhuje!

pten tnt
Autor: PTEN/TNT pten tnt

6) USS Defiant (Star Trek: Hluboký vesmír devět)

I „tak trochu klon“ Babylonu 5 jménem Star Trek: Hluboký vesmír devět potřeboval vlastní vlajkovou lodičku – a tak na počátku 3. řady uvedl divákům Defiant. Podobně jako Bílá hvězda je Defiant naprosté unikum – loď Hvězdné flotily, která je určená čistě k boji! A ten se ji dařil víc než kterékoliv jiné startrekovské lodi dřív i poté!

paramount b
Autor: Paramount paramount b

5) USS Sulaco (Vetřelci)

Sulaco možná nepředvedlo mnoho manévrů a bitev, jedna z nejrealističtějších lodí fikce ale disponuje arzenálem, který je na potřeby svého světa úctyhodný. Množina atomovek, mariňáků a poletuch z lodi dělá esteticky brutalistickou stabilní základnu pro jakékoliv výlety do domoviny Vetřelců.

20th century fox
Autor: 20th Century Fox 20th century fox

4) Rodger Young (Hvězdná pěchota)

Hlavní loď z válečnické Hvězdné pěchoty toho předvedla o fous více, přesto platila tak trochu za pouhé dopravní letadlo pro naše hlavní geroje. Nevadí to – samotná macho atmosféra snímku ruku v ruce s fajn designem a popisy z knihy nám Roger Young tak i onak přesto vypálila do hlavy obraz makabrózního plavidla!

columbia tristar
Autor: Columbia TriStar columbia tristar

3) SSV Normandy (Mass Effect)

Jedno z nejlepších kosmických plavidel nového tisíciletí se však neobjevilo ve filmech či televizi, nýbrž videohře Mass Effect. Normandy možná není úplně bitevník – ačkoliv záleží, jak si ji sami vylepšíte – více než kterékoliv jiné lodě v seznamu ale ztělesňuje význam posádky. Tou jste totiž vy sami! Stealth plavidlo dopravuje komandéra Shepparda a jeho tým po celé galaxii, útroby lodi navíc každý hráč zná líp než vlastní byt.

bioware
Autor: Bioware bioware

2) Battlestar Galactica (Battlestar Galactica)

Princem mezi drsňáky ale musí nutně být „vesmírná letadlová loď“ Battlestar Galactica ze stejnojmenného seroše. Krom božanského designu umí Galactica především pěkně prosekat nepřátelské řady. Od atomovek přes kanóny až po Vipery je tenhle bitevník trvalejší než Lada Moskvič a stejně tak nebezpečný pro kolemjdoucí!

syfy
Autor: SyFy syfy

1) Borgská krychle (Star Trek)

Pozice královská je však vyhrazena pro drsnou borgskou krychli ze Star Treku! Těžko bychom totiž hledali loď, která je takovým synonymem hrůzy. Jasně, máme tu Hvězdu smrti, ale ty byly jen dvě, zatímco krychlí jsou stovky a tisíce. Federaci, ale i komukoliv jinému při pohledu na přilétající krychli přitom nemlich stejně povolují svěrače – Hvězda smrti vám totiž možná zničí pod nohama celou planetu, ale jedině Krychle je s to vás navždy uvěznit v digitální podobě pekla…

paramount
Autor: Paramount paramount

Killjoys: Vesmírní lovci razí do útrob křižníku RAC již v pondělí ve 22.00 na Prima COOL.  

reklama

reklama