ODHALENÍ: Takhle měl původně skončit Jurský park! Proč se to podařilo až v posledním Jurském světě?

Jurský park
Jurský park
Universal pictures

reklama

Pamatujete si na závěrečnou scénu Jurského parku? Noc hrůzy skončila, nad ostrovem konečně vyšlo slunce a skupina přeživších nasedá do helikoptéry, aby mohla odletět do zapadajícího slunce. Takřka idyla, zapomeneme-li na to, co se odehrávalo ještě několik minut před tím. Jenže tohle není ten pravý konec, původně mělo být všechno mnohem dramatičtější.

Informace o prapůvodním konci přichází z nedávno odhalených story-boardů trikařského mistra Phila Tippeta, kde se sice počítalo s tím, že se z T-Rexe stane hrdina, ale pořád mu byla zachována jeho zvířecí podstata. Po scéně v muzeu, kdy Tyranosaurus zachránil děti před Velociraptory, měla honička pokračovat a na trojici ústředních postav čekal úprk džunglí k helikoptéře.

Během divoké jízdy měl Alan téměř zemřít, vrtulník se „málem“ neměl odlepit od země a konec měl být mnohem více otevřený, než tomu bylo ve finální verzi. Je tu však obrovský háček!

Tak, jak byl konec zakreslen do story-boardů, jej jednoduše nešlo v roce 1993 natočit, protože počítačová animace byla teprve v plenkách a mechanické loutky měly své omezení. Proto se vše podařilo dotáhnout k dokonalosti a spokojenosti filmařů až v posledním filmu Jurský svět, který se do kin dostal před dvěma lety a s těmito limity již nemusel kalkulovat.

reklama

reklama