Nejdražší seriál všech dob: Pán prstenů mnohonásobně překonal rozpočet Hry o trůny

Žádný jiný seriál se dosud k takové částce ani nepřiblížil.
Pán prstenů bude dražší než Hra o trůny
Pán prstenů bude dražší než Hra o trůny
Warner Bros. / HBO

reklama

První řada seriálového Pána prstenů vyjde na neuvěřitelných 465 milionů dolarů, což je více než pětkrát tolik, co stála poslední a nejdražší série Hry o trůny (jejích šest epizod se natočilo za 90 milionů).

„Půjde o největší seriál, jaký kdy byl natočen, prohlásil novozélandský ministr turismu a místního rozvoje Stuart Nash. Právě na Novém Zélandu se bude odehrávat většina seriálové produkce, stejně jako u slavné filmové trilogie od režiséra Petera Jacksona.

Filmová trilogie Hobit byla mimořádně drahá, ale seriálový Pán prstenů jí zdatně konkuruje
Autor: Warner Bros. Filmová trilogie Hobit byla mimořádně drahá, ale seriálový Pán prstenů jí zdatně konkuruje

Jen pro srovnání – mimořádně nákladný komiksový seriál WandaVision stál zhruba 35 milionů dolarů za jednu epizodu. Znásobené počtem devíti dílů jeho první série to vyjde na 225 milionů, což je stále méně než polovina ceny nového Pána prstenů. První série Mandaloriana pak vyšla na zhruba 100 milionů, takže ani Star Wars se nechytají. Nejdražším audiovizuálním počinem ze Středozemě nicméně i nadále bude filmová trilogie Hobit, která vyšla na 623 milionů dolarů.

Seriálový Pán prstenů je aktuálně plánovaný na celkem pět řad, je ale potřeba si uvědomit, že první série bude logicky tou nejdražší – její cena totiž zahrnuje prvotní náklady na výpravu, stavby, speciálně vyvinuté natáčecí technologie nebo kostýmy.

Premiéra nového Pána prstenů zatím bohužel není známa, můžete se ale těšit na Druhý věk Středozemě a minimálně na účast Elronda, Galadriel a Saurona.

Těšíte se?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama