Nový Pán prstenů mohl bolet ještě víc: Co málem natočili na Netflixu a na HBO?

Zálusk na nové zpracování Pána prstenů mělo více společností. A jak se nyní ukázalo, jejich plány byly hodně... zajímavé?
Pán prstenů
Pán prstenů
Warner Bros.

reklama

Pokud máte problém s aktuálním seriálovým zpracováním Pána prstenů od Amazonu, pak byste měli vědět, že se o práva na nové zfilmování Středozemě ucházeli i dva jeho velcí konkurenti. A jejich plány byly možná ještě odvážnější než příběhová divočina, jakou předvádějí Prsteny moci.

Z aktuálních informací prestižního magazínu The Hollywood Reporter totiž vyšlo najevo, že když zástupci Tolkien Estate v roce 2017 vyhlásili, že jsou otevření k prodeji práv na seriálové zpracování, nepřišel se svou nabídkou pouze Amazon, ale taky Netflix a HBO.

Na HBO v té době běžel megahit Hra o trůny a stanice chtěla po jeho skončení navázat podobně silnou fantasy látkou. Plánem bylo v podstatě rebootovat filmového Pána prstenů a pustit se tak do stejného období jako filmová trilogie od Petera Jacksona. Přestože je známo, že měl Tolkienův syn Christopher velké problémy s Jacksonovým uchopením Středozemě, nechtěl, aby se filmaři tak brzy vrhli na téměř čistokrevný remake.

Pán prstenů: Prsteny moci
Autor: Amazon Studios Pán prstenů: Prsteny moci

Ještě horší vizi však předložili zástupci Netflixu, jejichž plánem bylo vytvořit sdílený vesmír, jehož základem by byly seriály o Aragornovi a Gandalfovi. „V podstatě přišli s přístupem Marvelu, což držitele práv naprosto vyděsilo,“ popsal nejmenovaný insider a doplnil, že byla tato nabídka okamžitě smetena ze stolu.

Nakonec vyhrál přístup Amazonu, který nabídl příběh z dosud filmařsky nepokrytého Druhého věku Středozemě a spokojil se s tím, že koupí práva pouze na Dodatky na konci Návratu krále, třetího dílu knižního Pána prstenů. Ty zhuštěně podávají některé části historie Středozemě, nejsou však tak obsáhlé a podrobné jako posmrtně vydaný Silmarillion, od něhož se v popisu některých událostí taky liší. Konkrétním příběhům ze Silmarillionu se proto tvůrci z Amazonu musí šikovně vyhnout.

Zdroj: The Hollywood Reporter

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!