První reakce na nového Pána prstenů jsou plné silných emocí. Čeká nás pecka, nebo peklo?

Mezi prvními diváky nového Pána prstenů je i jeden z nejslavnějších současných autorů žánru fantasy. Co si myslí o seriálu s podtitulem Prsteny moci?
Pán prstenů: Prsteny moci
Pán prstenů: Prsteny moci
Amazon Studios

reklama

Zřejmě nejočekávanější seriál letošního roku bude mít premiéru už 1. září. Vybraní novináři a osobnosti už ale měli možnost podívat se na první dva z osmi hodinových dílů Prstenů moci a vyjádřit se stručně na sociálních sítích.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hlavní trailer seriálu Pán prstenů: Prsteny moci

První dojmy nejsou zdaleka tak rozporuplné, jak by se podle reakcí fanoušků na trailery, fotky a informace ze seriálu dalo čekat. Jsou totiž převážně pozitivní, až nadšené. Vyzdvihují především atmosféru, vizuální i řemeslnou stránku a prostě pocit, že jste skutečně v Tolkienově bájné Středozemi dávno před událostmi z původního Pána prstenů.

Nejzajímavějším divákem byl zřejmě Neil Gaiman, oceňovaný autor fantasy a sci-fi knih jako Sandman, Američtí bohové, Hvězdný prach nebo Koralina, z nichž některé se taky dočkaly filmových a seriálových adaptací. „Opravdu hodně zábavné. Vzpomínám si, jak jsem si ještě jako školák koupil Silmarillion, když ho tehdy vydali, a nebyl to ani zdaleka ten prequel, v jaký jsem doufal. Tohle je ale zhruba zážitek, po kterém jsem tehdy toužil. Určitě celý seriál s nadšením dokoukám,“ napsal na svém Twitteru.

Podobně to vidí i Carly Lane-Perry: „Na základě prvních epizod jsou Prsteny moci rozhodně slibným návratem do Středozemě. Úchvatné scenérie, zajímavé postavy a fascinující hlavní hrdinka Galadriel v podání Morfydd Clark, která odmítá přijmout všeobecné přesvědčení, že Sauron byl poražen. Nemůžu se dočkat dalších dílů.“

„Viděla jsem první dvě epizody. Byla jsem skeptická... ale velice příjemně mě to překvapilo. Ono je to ve skutečnosti dobré, velice dobré! Vizuál i celkový styl trefili fakt přesně. Opravdu si myslím, že jde o skvělé rozšíření světa Tolkiena,“ myslí si Lauren Sarner.

„Je to neskutečná pastva pro oči a hudba je nádherná. Chvíli trvá, než se to rozjede a děje se tam toho fakt hodně. Fanoušky filmů to ale postupně vrátí zpátky na známá místa,“ napsal Alex Zalben.

„Prsteny moci okamžitě ovládly mou představivost svými strhujícími příběhy a postavami ze Středozemě, známými i těmi novými. Příběh začne opravdu zhusta, tempo vyprávění v prvních dvou epizodách je však celkem pomalé, ale rozhodně vytvoří pocit, že chcete víc,“ podělil se Germain Lussier.

„Po prvních dvou epizodách Prstenů moci... zatím dost dobré! Produkční hodnoty jsou fakt pozoruhodné. Jeden úžasný vizuál za druhým a úroveň detailů kostýmů i kulis, to je fakt něco,“ napsala Perri Nemiroff a naznačila, že na hodnocení příběhu a postav je však ještě příliš brzy.

Čekali jste tak pozitivní první reakce?

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama