Bude Gandalf v seriálovém Pánovi prstenů? Fanoušci ho našli v traileru, jeho účast ale nedává smysl

Proslulý čaroděj umí vždy přesně načasovat svůj příchod. Tentokrát však něco nehraje.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pán prstenů: Prsteny moci
Amazon Studios

reklama

První trailer seriálu Pán prstenů: Prsteny moci se stal předmětem zkoumání mnoha fanoušků Tolkiena. Obzvlášť je zaujal kratičký záběr, v němž tajemný bělovlasý muž uprostřed plamenů zvedá za ruku malou postavu. Tou postavou bude zřejmě jeden z chluponohů, tedy předchůdců hobitů, kteří budou v seriálu zastoupeni a už jsme se o nich v minulosti psali.

Gandalf a seriálový Pán prstenů
Autor: Warner Bros. / Amazon Studios Gandalf a seriálový Pán prstenů

Mnoho fanoušků se domnívá, že tajemným zachráncem by měl být mladý Gandalf. Když v příběhu odehrávajícím se tisíc let před původním Pánem prstenů mohou být mladí elfové Galadriel a Elrond, proč ne taky čaroděj, jehož ve filmové trilogii ztvárnil sir Ian McKellen?

Všemu nahrává ještě zápletka, jak ji uvolnili tvůrci seriálu. V jedné její pasáži se uvádí, že dvě důležité postavy chluponožek v podání Megany Richards a Markelly Kavenagh potkají neznámého ztracence, jehož původ slibuje být jednou z největších záhad seriálu.

Je tajemným mužem v ohni skutečně Gandalf?
Autor: Amazon Studios Je tajemným mužem v ohni skutečně Gandalf?

Ohnivá scéna by podle fanoušků mohla být momentem, kdy Gandalf, původně božská bytost řádu Maiar, nabude tělesnou podobu, což způsobí malou katastrofu, jejíž následky pak musí čaroděj hasit.

Problém je však v chronologii, jak ji ve svém díle popsal Tolkien. Gandalf přišel do Středozemě až okolo roku tisíc Třetího věku, aby spolu s dalšími Istari, tedy vyslanci Pánů Západu, zabránil vítězství Saurona. Navíc dorazil jako poslední a do Šedých přístavů.

Gandalf z filmové trilogie Pán prstenů
Autor: Warner Bros. Gandalf z filmové trilogie Pán prstenů

Seriál se však odehrává ve Druhém věku, který byl završen první porážkou Saurona spojenou armádou lidí a elfů, jak ji známe z flashbacku ze začátku Společenstva prstenu. Víme sice, že scenáristé seriálu budou z důvodu propojení jednotlivých příběhových linií trochu zkracovat čas mezi některými událostmi, ale... že by si dovolili úplně překopat základní chronologii Tolkienova světa?

Myslíte, že si seriál troufne až k takovým zásahům do historie Středozemě?

ZDROJ: IGN

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!