Nový Pán prstenů ukázal 23 důležitých postav. Proč tajemné plakáty vzbudily pobouření?

První pohled na nové hrdiny ze Středozemě. I když z dost speciální perspektivy...
Na nových plakátech určitě poznáte Saurona
Na nových plakátech určitě poznáte Saurona
Warner Bros.

reklama

Seriálová událost roku s názvem Pán prstenů: Prsteny moci vystrkuje růžky. Osmidílný příběh, který je zasazen do Středozemě tisíce let před událostmi Hobita a Pána prstenů, totiž na Twitteru vydal sérii plakátů, na kterých ukazuje ruce neznámých postav. Je tak jen na fanoušcích, aby si je případně spojili s konkrétními hrdiny známými z Tolkienovy knižní předlohy.

A nebudou to mít úplně snadné, protože seriál čerpá z širšího pojetí Tolkienova světa, jak je známé z jeho legendaria, tedy kronikářsky pojatých souborů Silmarillion a Dějiny Středozemě. Znamená to, že se podíváme do nových koutů Středozemě, kde rasy budou barevnější, takže vzácností zřejmě nebude černý trpaslík nebo orientální elf, jak je vidět z rukou na plakátech.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

První teaser seriálového Pána prstenů

Jelikož seriál zvolil estetiku vycházející z knižních ilustrací, tedy velice podobnou té z filmové trilogie od Petera Jacksona, hodně fanoušků už bojuje s představou, že v těchto povědomých scenériích budou dost noví a nezvyklí obyvatelé. Snad i proto ukázali tvůrci seriálu zatím jen detail hrdinů, i přesto se však na seriálovém Twitteru rozpoutalo slušné pozdvižení.

Podívejte se tedy dole v galerii na plakáty, zkuste tipnout, o jaké hrdiny jde, a udělejte si sami názor, zda vám jejich etnicita dává smysl.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!