Peklo podle Clarksona: Tohle je 6 nejhorších aut z Top Gearu!

Vozítka, která dala našemu triu pořádně zabrat.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Top Gear speciál: Od A do Z (1) - upoutávka

reklama

Úterní večer na Primě COOL patří Hammondovi, Mayovi a Clarksonovi – od 20.15 vám totiž Top Gear speciál: Od A do Z odhalí ty nejlepší okamžiky z toho nejlepšího motoristického pořadu pod sluncem! Pokud byste však bestoffek měli už plné zuby, můžete se obrátit na nás – po boku toho nej jsme totiž sesumírovali i šestku příšerných vozidel, jejichž služby muselo trio z Top Gearu v posledních letech přežít. 

Reva G-Wiz

Elektromobily jsou v Top Gearu populární asi stejně jako hádky s producenty, Reva G-Wiz si ostatně vysloužila srovnávání nikoliv s běžnými vozy, ale s autíčky na dálkové ovládání! Není se však čemu divit – bourák má rozměry trochu větší krabičky od sirek a testování jej shledalo bezpečným jako stravování složené jenom ze slaniny. Jízda miniaturním autem je podle Clarksona stejně rychlá „jako chůze, jenom méně pohodlná“, protože jednoduše není kam složit nohy.

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

Mahindra CJ540

Vozy známé jako Jeep Willys a později Jeep CJ se vyrábějí nejen v původní zemi vzniku, ale pod značkou Mahindra i v Indii. A podle kluků z Top Gearu jsou tak kvalitní, že je zakomponovali do svého speciálu NEJHORŠÍ AUTA NA SVĚTĚ. Mahindra CJ540 je prý báječný z pohledu mechaniků, méně však už z řidičů. Celý offroad je totiž v podstatě vintage kopií starých jeepů z druhé světové války, na níž se nepodepsal ani fous novinek, jimiž si offroady prošly za uplynulých 70 let. Nulové pohodlí řidiče, avšak za překvapivě vysokou cenu!

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

Reliant Robin

Britská variace Velorexu, tedy tříkolka říznutá s rakví, platila za typicky dělnické auto. Reliant Robin měl však oproti Velorexu vcelku nepříjemnou schopnost se při sebemenší zatáčce převrátit na bok. Není sice nic, co by nespravilo duo kolemjdoucích, nedělní výlet však podobný karambol notně pokazí!

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

Lada Riva

Svou porci hejtu si však zaslouží i východní provenience. Lada sice jezdila na "ochucenou vodu" a vydržela by i atomový výbuch, její největší nemesis však byla i prostá voda, a především při absurdní ceně několika ročních platů věru nešlo o lidové auto, za které je Lada obvykle vydávaná. Tenhle bourák jeden miluje nenávidět.

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

Hyundai Accent CRDi

Dost možná nejhorší auto na trhu – podle Top Gearu – pochází od jihokorejské automobily Hyundai a táhne s sebou celou řadu absurdních problémů s výkonem. Za všechny ilustroval Top Gear jeden – z nuly na 100 km/h trvá akcelerace bouráku neuvěřitelných 19 sekund. "Pokud si koupíte Hyundai, přestanou vám chodit pozvánky na párty, vaše žena začne spát s vaším kamarádem a nakonec spácháte sebevraždu," uzavřel Clarkson svou recenzi.

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

Lexus SC 430

Segment nejhorších vozů světa však nevyhrál Jeep ani další bouráky, anticenu obdržel Lexus! Důvodem jsou kritéria soutěže – existuje celá řada horších aut, ale Lexus SC430 je mezi nimi zdaleka nejdražší a jeho tvůrci měli být chytřejší. Přesto má SC430 sotva poloviční výkon motoru, obludné vybavení a absurdní cenu.

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

Top Gear speciál: Od A do Z začíná na Primě COOL už v úterý ve 20.15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!