Piráti z Karibiku 6: Co znamená potitulková scéna pětky? Je Davy Jones naživu?

Fandové série… slaví?
Piráti z Karibiku
Piráti z Karibiku
The Walt Disney Company

reklama

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY
Z PIRÁTŮ Z KARIBIKU 5

Jak možná víte, v potitulkové scéně nových Pirátů z Karibiku je Davy Jones. Slavný padouch navštíví uprostřed noci ložnici Willa a Elizabeth, a i když to vypadá, že se jedná o noční můru, nakonec se ukáže, že se Willovi nic nezdálo.

Jak je možné, že chapadlovitý Davy Jones žije? Všechno by mělo souviset s Poseidónovým trojzubcem, jehož zničení na konci filmu zlomilo všechny mořské kletby. Z nemrtvého kapitána Salazara se v tu chvíli stal obyčejný smrtelník (i když předtím zemřel), a to samé podle všeho potkalo Davyho Jonese.

Davy Jones vs. Jack Sparrow
Autor: The Walt Disney Company Davy Jones vs. Jack Sparrow

Správně kroutíte hlavou nad tím, proč má v tom případě svoji „monstrózní“ podobu. To má být vysvětleno tím, že se Davy vrátil do lidské podoby bez svého srdce, které stále patří mořské bohyni Calypso. Jakmile bývalý kapitán Bludného Holanďana ožil bez něj, jeho kletba se obnovila. A jelikož mu srdce ve třetím filmu probodnul Will Turner, dává vcelku smysl (tedy pokud se ještě chytáte…), že se oživlý Davy Jones vypraví přímo za ním.

Pokud tedy budou Piráti z Karibiku 6, Davy Jones by se mohl vrátit do pozice hlavního záporáka. Zatím na to ale nesázejte, nejdřív musí být šestý film vůbec ohlášen.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!