Igor Chmela pololetní vysvědčení nemusí. Jak to mají jeho děti a jak u Chmelů řeší třídní schůzky?

Škola základ života. Dobré známky investicí do budoucnosti. Nebo učení – mučení? Každoroční pololetní bilancování žáků a studentů je po včerejšku za námi a my jsme se zeptali herce Igora Chmely, co si o tom myslí. Jak vysvědčení prožívá on a jak jeho děti? A co teprve třídní schůzky?
Po hlavě
Po hlavě
Prima COOL

reklama

Proč má zrovna Igor Chmela rozebírat známkování, pololetní vysvědčení a účast rodičů na třídních schůzkách? Hraje totiž mozek hlavního hrdiny, věčného smolaře, v novém komediálním seriálu Po hlavě, který je úplně prvním původním pořadem kanálu Prima COOL. A jak známo, mozek je třeba ve škole namáhat nejvíce. A možná, že zrovna mozek je právě ten „sval“, který se pro dobré vysvědčení nejvíce „namaká“.

Kromě toho je Igor Chmela spoluautorem divadelní hry Úča musí pryč. Podívaná plná rozvířených emocí a hodně špatných známek je o učitelce, které rodiče jejích žáků dávají za vinu všechno, co se jim hodí. A proto se ji snaží okamžitě odvolat. „Téma hry je nám všem, kteří v ní hrajeme, blízké. Když jsme hru začali zkoušet, byly naše děti prvňáci, ale dnes už dorůstají do věku školáků, kteří se mohou hlásit na gymnázium. Proto jejich špatný prospěch snáším s obavami o jejich budoucnost. Ale prožívám to dost střízlivě. Nechci hlavně, aby kvůli škole měly zkažené dětství,” říká herec, jenž v představení Divadla VERZE samozřejmě nemůže chybět.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Po hlavě (1) - upoutávka

S třídními schůzkami už to není tak žhavé. Děti Igora Chmely mají štěstí, že jejich tatínek zpravidla musí do práce. „Vzhledem k tomu, že třídní schůzky začínají kolem 17. až 18. hodiny odpoledne, nikdy jsem nebyl přítomen, protože v tu dobu jsem většinou na cestě k nějakému kulturnímu zařízení, kde budu hrát,” prozrazuje. Poučení je jasné: všechno se má brát s rezervou. To si může vzít k srdci i hlavní hrdina komediálního seriálu Po hlavě, který často jedná v přímém rozporu s tím, co mu mozek radí. Není divu, že se pak dostává do čím dál větších a podivuhodnějších problémů. Jakých, už brzy zjistíte. Začínáme v pondělí 3. února ve 20.15 na Prima COOL.

reklama

reklama