Předpověděli Simpsonovi opičí neštovice? Internetem se šíří zajímavé důkazy

Fanoušci seriálu přinesli důkazy, že Simpsonovi předpověděli nástup opičích neštovic.
Homer Simpson nakažený neštovicemi
Homer Simpson nakažený neštovicemi
20th Century Fox

reklama

Proslulá schopnost Simpsonových vidět do budoucnosti se opět ukazuje na opičích neštovicích. Alespoň by to mohla dokazovat série fotek a videí, která koluje sociálnímí sítěmi a která jako by se týkala právě nové epidemiologické hrozby. Jak je to doopravdy?

Nejvíce přesvědčivý je snímek, na němž zoufalý Homer trpí typickými puchýřky. „Někdo by měl hned začít vyšetřování se scenáristy Simpsonových, napsala k tomu na Twitteru jedna z fanynek. Jde o skutečný snímek ze seriálu, týkal se však planých neštovic a nijak nesouvisí s fotkou Homera sdílejícím pivo s opičkami, která pochází z úplně jiného dílu. Jejich spojení ukazuje hlavně kreativní práci internetových vtipálků a výrobců memů.

Přesto se však v seriálu dají najít izolované scény, které vypadají opravdu zajímavě. Třeba jako když si Bart s Milhousem hrají s opicemi, Bart od nich chytne vši a Milhouse začne mít zimnici, což je typický příklad nástupu neštovic, i těch opičích!

Jiní fanoušci zase vytáhli scénu, z níž by se dal za ďábelského šiřitele nemoci do světa považovat Montgomery Burns, když vypustil z klece podivné okřídlené opičky. Bohužel však nedoletěly daleko a Burns pak přikázal Smithersovi, ať vědecký tým pokračuje ve výzkumu. Nemohl by momentální nástup opičích neštovic dokazovat, že vědci ze Springfieldu nakonec uspěli?

Pobaví taky sekvence, v níž tajné spiknutí nejdříve otestuje smrtíci virus na nebohém novináři a pak vymyslí, jak ho vypustit mezi populaci, a navíc ji maximálně vyděsit. Média totiž začnou šířit zprávu, že pochází z koček. Hysterie kolem opičích neštovic. Připomíná mi tuhle simpsonovskou klasiku, tweetoval James Thurber.

Souhlasili byste s tím, že Simpsonovi svým způsobem vystihli každou možnou budoucí událost?

Zdroj: The Teal Mango

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!