Předpověděli Simpsonovi nepokoje v Americe? Lidé se hádají, sdílejí se i falešné koláže

Sociálními sítěmi kolují obrázky, které mají dokazovat, že Simpsonovi opět viděli do budoucnosti.
Předpověděli Simpsonovi rasové nepokoje po smrti George Floyda?
Předpověděli Simpsonovi rasové nepokoje po smrti George Floyda?
Twitter / 20th Century Fox / koláž

reklama

Nepokoje, které vypukly ve Spojených státech po zabití George Floyda policejní hlídkou, už mají taky svůj simpsonovský rozměr. Lidé totiž začali sdílet na sociálních sítích snímky ze seriálu, které nápadně připomínají aktuální události – například zhasnutý Bílý dům, naštvaný dav či hořící policejní stanici.

„Sakra, proč Simpsonovi vždycky všechno předpoví, píše se pod jedním z nich. Nic nepředpovídají, oni za tím vším stojí. Oni to celé řídí,“ stojí v jedné z odpovědí a vše je doplněno ironickými emotikony.

Zhasnutý Bílý dům v seriálu Simpsonovi
Autor: 20th Century Fox Zhasnutý Bílý dům v seriálu Simpsonovi

Obrázky jsou totiž posbíráné z různých dílů a zatím nikomu se nepodařilo najít ucelenou část vyprávění, jako tomu bylo v předchozích případech – třeba když Simpsonovi předpověděli, že se Donald Trump stane americkým prezidentem nebo že vypukne pandemie asijské chřipky.

Hořící policejní stanice v seriálovém Springfieldu
Autor: 20th Century Fox Hořící policejní stanice v seriálovém Springfieldu

Na sociálních sítích se však objevil taky snímek, který má pocházet z nejmenovaného dílu z roku 1990. Šerif Wiggum na něm klečí na krku černocha a v pozadí demonstruje Líza Simpsonová.

Pokud pochybujete o pravosti snímku, pak pochybujete správně. Jde o kompletní fanouškovskou montáž, která se v žádném díle v takové podobě neobjevila, na rozdíl třeba od Lízy, která už mnohokrát transparent držela, nikdy však s nápisem: „Justice for George 

Simpsonovi
Autor: 20th Century Fox Simpsonovi

Mnoho lidí přesto debatuje nad různými snímky rozbouřeného Springfieldu, jenže takových už se v seriálu objevilo několik, ale nikdy v souvislostech, v jakých se to děje aktuálně.

Věříte, že se ještě najde nějaká skrytá souvislost?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama