Premiérová 11. série Teorie velkého třesku je tady! Sheldon vás rozseká vždycky v pondělí ve 20.15

Bude se Sheldon ženit a Amy vdávat? To se uvidí! A hned na začátku jedenácté řady Teorie velkého třesku. Fenomenální komediální seriál o geniálních fyzicích, kteří jsou v každodenním společenském dění totálně ztracení, servíruje další porci zábavy. Čeká nás pohled na to, jak se z Penny a Leonardovy matky stanou nejlepší kamarádky. Jak se Sheldon zúčastní konkurzu na Profesora Protona. Jak budou Leonard a Howard oklamáni. Jak si Amy užije zvláštní narozeninovou oslavu a ještě mnohem víc! Jak to tentokrát dopadne?
Teorie velkého třesku
Teorie velkého třesku
CBS

reklama

Sheldon vyslovil žádost o ruku. Co na to Amy? Přijme, nebo odmítne? To se dozvíme hned na začátku nové, jedenácté řady fenomenálního komediálního seriálu Teorie velkého třesku. Kromě toho se z Penny a Leonardovy matky stanou nejlepší kamarádky, Sheldon se zúčastní konkurzu na Profesora Protona, Leonard a Howard budou oklamáni a Amy čeká zvláštní narozeninová oslava. Zbrusu nové epizody servírují další porci zábavy.

Pro Teorii velkého třesku stále platí, že brilantní fyzici doktoři Leonard Hofstadter (Johnny Galecki) a Sheldon Cooper (Jim Parsons) jsou génii v laboratoři, ale jinak mají problém zapadnout – nebo prostě jen normálně fungovat v obyčejném světě. Pomáhá jim půvabná a vtipná Penny (Kaley Cuoco), která se za Leonarda po bouřlivém vztahu vdala. Dokonce dvakrát. I když ho předtím musela sama požádat o ruku. Sheldon našel vlastní „ženskou společnici“ v neuroložce Amy (Mayim Bialik), jež se mu ve všem vyrovná. Po problémech spojenými se Sheldonovými nekonečnými fobiemi to mezi nimi konečně začalo být vážné.

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

Ve volném čase se Leonard a Sheldon nejraději věnují fantasy hrám na hrdiny společně s kamarády Rajem (Kunal Nayyar), Howardem (Simon Helberg) a Howardovou okouzlující manželkou Bernardette (Melissa Rauchová), se kterou má dítě. I po letech pokusů a omylů jim vztahy dávají pořád dost zabrat.

Zajímavosti:

 • V jedenácté řadě Teorie velkého třesku se objevuje řada herců známých z jiných úspěšných seriálů. Jsou to: Christine Baranski (Dobrá manželka, Dobrý boj), Laurie Metcalfová (Roseanne, Zoufalé manželky), Regina Kingová (Policajti z L.A.) a Dean Norris (Perníkový táta, Pod kupolí).
 • Bob Newhart a Will Wheaton, kteří chyběli v 10. řadě, se v 11. sérii vrací.
 • Will Wheaton známý z legendárního sci-fi seriálu Star Trek: Nová generace hraje sám sebe.
 • Christine Baranski hraje Leonardovu matku, dr. Beverly Hofstadterovou.
 • Laurie Metcalfová hraje Sheldonovu matku Mary Cooperovou.
 • Johnny Galecki a Laurie Metcalfová si před lety společně zahráli v úspěšném sitkomu Roseanne.
 • V seriálu se také objevuje slavný astrofyzik Stephen Hawking, který hraje sám sebe.
 • V minulé řadě se dvěma hlavním hrdinům Howardovi a Bernardette narodilo dítě. Ale fanoušci seriálu byli zklamaní, že se miminko neobjevilo tváří na kameru. Možná se to ani nikdy nestane. Důvodem je Howardova „matka“. Carol Ann Susi, která ji hrála, bohužel zemřela v roce 2014. Tvůrci seriálu se rozhodli složit herečce poctu tím, že drží miminko také mimo záběr. Má to i jednu praktickou výhodu: natáčení se skutečným dítětem by bylo mnohem složitější.
Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku
 • Seriál Teorie velkého třesku vymysleli producenti Chucck Lorre (Dva a půl chlapa, Roseanne) a Bill Prady (Gilmorova děvčata, Ženatý se závazky).
 • Je jisté, že Teorie velkého třesku se bude vysílat ještě následující dva roky. Po 11. řadě se dočkáme ještě minimálně 12. série.
 • Producent seriálu Chuck Lorre uvedl na podzim na televizní obrazovky nový spin-off. Seriál spřízněný s Teorií velkého třesku se jmenuje Young Sheldon (Mladý Sheldon) a jeho hlavním hrdinou je malý génius Sheldon Cooper.
 • Johnny Galecki, Jim Parsons a Kaley Cuoco si během natáčení prvních tří řad Teorie velkého třesku vydělali nanejvýš 60 tisíc dolarů za jednu epizodu. Ale díky fenomenálnímu úspěchu seriálu jejich platy postupně rostly. Galecki, Parson, Cuoco i jejich kolegové Simon Helberg a Kunal Nayyar dnes dostávají 900 tisíc dolarů za epizodu. Všech pět přistoupilo na 10% snížení platu výměnou za to, že herečky Mayim Bialiková a Melissa Rauchová dostanou navýšení platu ze 100 tisíc na 450 tisíc dolarů. Obě si následně sjednaly další zvýšení, takže nyní vydělávají 500 tisíc dolarů za epizodu.
 • Hlavní hrdinové Sheldon a Leonard jsou pojmenovaní podle legendárního televizního producenta, režiséra a herce Sheldona Leonarda.
 • Seriál se natáčí živě před publikem.
 • Profesor David Saltzberg, který se specializuje na fyziku a astronomii a působí na Kalifornské univerzitě v Los Angeles, pracuje na seriálu jako odborný poradce. Kontroluje scénáře, vymýšlí dialogy, matematické vzorce, rovnice a diagramy. Ale i samotný profesor Saltzberg čas od času potřebuje něco konzultovat. V tu chvíli mu pomáhá představitelka Amy, herečka Mayim Bialiková, která má doktorát z neurologie.
 • Úvodní znělku složila a nahrála kanadská alternativní rocková kapela Barenaked Ladies. Zpívá se v ní o vzniku a historii vesmíru a Země.
Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku
 • V seriálu se objevilo mnoho renomovaných a známých vědců: astrofyzik a laureát Nobelovy ceny George Smoot (2. řada), teoretický fyzik Brian Greene (4. řada), astrofyzik a popularizátor vědy Neil deGrasse Tyson (4. řada), kosmolog Stephen Hawking (5. a 8. řada), astronaut Michael J. Massimino (5. a 6. řada), Bill Nye (7. řada) a Elon Musk (9. řada).
 • Děj vždy nějakým způsobem souvisí s vědou. Všichni čtyři hlavní mužští hrdinové jsou zaměstnaní jako vědci v Kalifornském technologickém institutu. Dvě ze tří hlavních ženských hrdinek také pracují jako vědkyně. Postavy zároveň často na začátku epizody rozebírají vědecké teorie a novinky. Věda se navíc plete i do jejich osobních životů.
 • Další, velkým tématem seriálu je sci-fi, fantasy, komiksy, hry a sběratelské předměty. Hrdinové si oblíbili zejména Star Trek, ale často také rozebírají Star Wars, Battlestar Galacticu, Vládce času, Firefly, Babylon 5, Pána prstenů, Harryho Pottera, World of Warcraft nebo Halo.
 • Sheldon často nosí trička se znaky komiksových superhrdinů Flashe a Green Latnerna.
 • Původně fiktivní hra Mystic Warlords of Ka'a, o které se v seriálu mluví, se v roce 2011 opravdu dočkala oficiálního vydání.
 • V seriálu se objevilo několik herců ze Star Treku: George Takei, Brent Spiner a LeVar Burton. Will Wheaton se dokonce objevuje pravidelně, protože hraje fiktivní verzi sebe samotného.
 • V Bělorusku se vysílal komediální seriál Теоретики (Teoretici), který vykradl Teorii velkého třesku od úvodní znělky, přes postavy až po zápletky. Producent Chuck Lorre se kvůli tomu obrátil na právnické oddělení společnosti Warner Bros., která Teorii velkého třesku natáčí. Na žalobu nedošlo, protože běloruská televize je úzce napojená na tamní vládu. Snaha sjednat nápravu by tedy byla marná. Teoretici přesto skončili. Jakmile vyšlo najevo, že běloruská verze je nelicencovaná, herci dali výpověď a produkce musela „Teoretiky“ zrušit.
Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

Postavy:

Dr. Leonard Hofstadter (Johnny Galecki)
Odborník v oblasti experimentální fyziky má IQ 173. Doktorát získal v pouhých 24 letech. Oženil se s půvabnou sousedkou Penny. Dvakrát! Jeho nejlepší kamarád je Sheldon.

Johnny Galecki
Americký herec se narodil 30. dubna 1975 v Belgii, kde jeho otec sloužil u amerického letectva. Proslavil se rolemi v seriálech Teorie velkého třesku a Roseanne. Zahrál si ve filmech Vánoční prázdniny a Vím, co jsi dělal loni v létě. V mládí si často vymýšlel dlouhé příběhy, a proto s ním matka hrála bobříka mlčení. Je vegetarián. Asi dva roky měl vztah s kolegyní Kaley Cuoco, se kterou hrají manžele v Teorii velkého třesku. Je majitelem 150hektarového pozemku s rančem a vinicí v kalifornské Santa Monice. Na konci června 2017 ranč shořel.

Dr. Leonard Hofstadter (Johnny Galecki)
Autor: CBS Dr. Leonard Hofstadter (Johnny Galecki)

Dr. Sheldon Cooper (Jim Parsons)
Odborník v oblasti teoretické fyziky má IQ 187. Doktorát získal v pouhých 16 letech. Byl geniálním dítětem. Je neskromný a vůči ostatním většinou nevšímavý. Nerozumí vtipu. Chodí s Amy, kvůli které vynechal i premiéru nového dílu Star Wars. Požádal ji o ruku. Jeho nejlepší kamarád je Leonard.

Jim Parsons
Americký herec se narodil 24. března 1973 v texaském Houstonu. Proslavil se rolí v Teorii velkého třesku, za kterou získal několik prestižních cen, včetně čtyř Emmy a jednoho Zlatého glóbu. Od roku 2011 se příležitostně úspěšně objevuje v divadelních hrách na Broadwayi. Je původně divadelním hercem a branži se věnuje už od střední školy. Žije v Los Angeles. V květnu 2017 si vzal svého dlouholetého přítele, režiséra Todda Spiewaka.

Dr. Sheldon Cooper (Jim Parsons)
Autor: CBS Dr. Sheldon Cooper (Jim Parsons)

Penny (Kaley Cuoco)
Půvabná blondýnka je bývalou sousedkou Leonarda a Sheldona. Nemá tak vysoké IQ jako oni, ale bohatě si vystačí se svým „selským“ rozumem. Vdala se za Leonarda, kterého předtím musela sama požádat o ruku. Je jedinou postavou v seriálu, jejíž příjmení neznáme ani po deseti letech.

Kaley Cuoco
Americká herečka se narodila 30. listopadu 1985 v kalifornském městě Camarillo. Proslavila se rolemi v seriálech Teorie velkého třesku a Čarodějky. Její otec je italského původu. Její sestra se účastnila páté řady pěveckého soutěžního pořadu The Voice. Od 3 do 16 let se amatérsky věnovala tenisu a umisťovala se v regionálních žebříčcích. Je vegetariánkou. Asi dva roky měla vztah s kolegou Johnnym Galeckim, se kterým hrají manžele v Teorii velkého třesku. Od prosince 2013 byla vdaná za profesionálního tenistu Ryana Sweetinga. V květnu 2016 se rozvedli. Od listopadu 2017 je zasnoubená s jezdcem Karlem Cookem.

Penny (Kaley Cuoco)
Autor: CBS Penny (Kaley Cuoco)

Howard Wolowitz (Simon Helberg)
Letecký inženýr je patřičně pyšný na svůj židovský původ. Dlouho bydlel u matky (až do šesté řady). Kromě Penny je jediným z party, kdo nemá doktorát. Považuje se za odborníka na ženy, ale opak je pravdou. Oženil se s Bernardette, se kterou má dítě.

Simon Helberg
Americký herec, komik, režisér a muzikant se narodil 9. prosince 1980 v Los Angeles. Proslavil se rolí v seriálu Teorie velkého třesku. Zahrál si ve filmech Dobrou noc a hodně štěstí a Neuvěřitelný život rockera Coxe. Jeho otcem je herec Sandy Helberg. Byl vychován v judaistické víře. Má černý pásek v karate. Od roku 2007 je ženatý s herečkou Jocelyn Towne, se kterou má dceru a syna.

Howard Wolowitz (Simon Helberg)
Autor: CBS Howard Wolowitz (Simon Helberg)

Dr. Rajesh „Raj“ Koothrappali (Kunal Nayyar)
Indický astrofyzik pochází z velmi bohaté rodiny. Dlouho měl potíže s tím, že v přítomnosti žen vůbec nemohl mluvit. Jednou z prvních výjimek se stala Leonardova přítelkyně Penny. Později svůj stud překonal a začal randit. Má za sebou první vážnější vztah.  

Kunal Nayyar
Britsko-indický herec a scenárista se narodil 30. dubna 1981 v Londýně. Proslavil rolí v seriálu Teorie velkého třesku. Podle magazínu Forbes byl v roce 2015 třetím nejlépe placeným televizním hercem a vydělal si okolo 20 milionů dolarů. Vyrůstal v Indii a byl členem školního badmintonového týmu. Kvůli studiím se přestěhoval do Ameriky, ale ještě na univerzitě se rozhodl stát se profesionálním hercem. Od roku 2011 je ženatý s Nehou Kapurovou, která v roce 2006 získala titul Miss India.

Dr. Rajesh „Raj“ Koothrappali (Kunal Nayyar)
Autor: CBS Dr. Rajesh „Raj“ Koothrappali (Kunal Nayyar)

Dr. Amy Farrah Fowlerová (Mayim Bialiková)
Schopná neuroložka má skoro stejně vysoké IQ jako její přítel Sheldon. Na rozdíl od něj ale nemá problém se společenskými vztahy. Je si blízká s Penny a Bernardette. Když se Bernardette vdávala za Howarda, byla jí na svatbě za družičku. Sheldon čeká, jak odpoví na jeho žádost o ruku.

Mayim Bialiková
Americká herečka a neuroložka se narodila 12. prosince 1975 v kalifornském San Diegu. Proslavila se rolí v seriálu Teorie velkého třesku. Stejně jako její hrdinka Amy má doktorát z neurologie. Za roli byla čtyřikrát nominovaná na prestižní cenu Emmy. Začínala jako dětská herečka a zahrála si také v seriálu Kvítko. Její prarodiče pocházeli z Polska, Maďarska a Československa. Vyznává „moderně ortodoxní“ judaismus, je vegankou a považuje se za feministku. Je rozvedená a má dva syny.

Dr. Amy Farrah Fowlerová (Mayim Bialiková)
Autor: CBS Dr. Amy Farrah Fowlerová (Mayim Bialiková)

Dr. Bernardette Rostenkowski-Wolowitzová (Melissa Rauchová)
Sympatická mikrobioložka je za všech okolností na všechny milá. Jediné, co nemůže vystát, jsou občasné trapně dětské manýry jejího manžela Howarda, se kterým má dítě. Je si blízká s Penny a Amy, která jí byla na svatbě za družičku.

Melissa Rauchová
Americká herečka a komička se narodila 23. června 1980. Proslavila se rolí v seriálu Teorie velkého třesku. Zahrála si také v seriálech True Blood: Pravá krev a Kancl. Vyrůstala v židovské rodině. V Teorii velkého třesku mluví vyšším hlasem než ve skutečnosti. Při jeho vytváření se nechala inspirovat vlastní matkou. Je vdaná za spisovatele Winstona Rauche, se kterým napsala několik knížek. V červnu 2017 veřejně oznámila, že je těhotná – a že předtím potratila. V prosinci porodila dceru.

Dr. Bernardette Rostenkowski-Wolowitzová (Melissa Rauchová)
Autor: CBS Dr. Bernardette Rostenkowski-Wolowitzová (Melissa Rauchová)

Stuart Bloom (Kevin Sussman)
Bývalý majitel komiksového obchodu má nízké sebevědomí a cítí se osamělý. Jenže s ženami to moc neumí. Když byl Howard ve vesmíru, stal se z něj stálý člen party.

Kevin Sussman
Americký herec se narodil 4. prosince 1970 v New Yorku. Zahrál si v seriálech Teorie velkého třesku a Ošklivka Betty. Má čtyři bratry. Studoval herectví u divadelní legendy Utty Hagen.

Stuart Bloom (Kevin Sussman)
Autor: CBS Stuart Bloom (Kevin Sussman)

11. série Teorie velkého třesku začíná na Prima COOL 8. ledna ve 20.15 a poběží ve stejný čas každé pondělí.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama