Proč se Bílí chodci ze Hry o trůny tak vlečou a kdy konečně zaútočí na Západozemí?

Protože jdou pěšky?
Bílí chodci se blíží
Bílí chodci se blíží
HBO

reklama

Sedmou řadu seriálu Hra o trůny sledují všichni fanoušci s velkým napětím. Jednak do Západozemí konečně připlula Daenerys a navíc se schyluje k velké bitvě s Lannistery. Jenže jak upozorňuje Jon Snow, ze severu se blíží Bílí chodci a teprve tato bitva rozhodne o osudu celého světa. Tak kde, kruci, Bílí chodci jsou?

Možná si pokládáte stejnou otázku, ale odpověď je překvapivě pragmatická – tvůrci seriálu musí nejprve rozehrát šachovou partii jižně od Zdi, zamíchat s osudy a až v ten pravý moment – kdy to nebude nikdo čekat – skřípnout zkoušené hrdiny pod nátlakem nového problému. Jinými slovy, až šestá epizoda (ze sedmi) byla natáčená na Islandu a je tedy pravděpodobné, že ještě jeden díl Bílé chodce v akci neuvidíme.

Vše by navíc dávalo smysl i z toho ohledu, že přesun tak velkého vojska přeci jen stojí hodně času a kdo ví, čím vším se musí Bílí chodci v tuto chvíli zabývat? Je to (marná) snaha Dětí lesa, zastavit jejich pochod? Anebo snad hledání zbraně, pomocí které pokoří Zeď a budou moci postupovat dále na jih? Uvidíme již brzy a určitě nelze příběhu upřít, že by se kdekoliv loudal.

Tenhle střet bude stát za to!

reklama

reklama