Tady jsou 3 důvody, proč byste měli vidět 3. sérii Vikingů

Přichází počátek konce!
Vikingové
Vikingové
History
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Premiérová 3. řada Vikingů se blíží (na Prima COOL začíná již v neděli ve 23.10) a nese sebou zcela nové výzvy. Těšit se v ní můžete nejen na nové trampoty Ragnara v pozici krále, ale i na dobyvačný výlet do nových končin. Vše podstatné jsme shrnuli ve trojici hlavních důvodů, proč byste Ragnarovi měli i nadále zachovat přízeň!

Vikingové III (1) - upoutávka
Vikingové III (1) - upoutávka

03) Ragnar ležící, bdící

Zatímco první dvě řady Vikingů byly především o plenění a stoupání Ragnara k moci, řada třetí se motá kolem udržení všeho, čeho již dosáhli. Ragnar sám je nyní králem, dobře si ale uvědomuje, že takhle nahoru vlastně nikdy nemířil – v jádru je to pořád ten starý farmář toužící hlavně po dobrodružství, poznávání nových končin a jejich plenění. To znamená, že ho v jeho nové domovině ve Wessexu tak trochu pálí podrážky...

Politikaření ostatně není jeho tradiční gró, a tak raději začne řešit vzdálené končiny a zcela novou výpravu. Problém je, že se tím dostane do stále výraznějšího křížku s křesťanským světem + s Rollem + s Auslag. Jak s s tím vyrovná? Započne tím počátek jeho konce? Uvidíme – doslova!

Vikingové
Vikingové
History

02) Hurá do Paříže

Mytické velkoměsto Paříž ležící uprostřed jakési Franské říše bude středobodem nových výprav – a to zcela akurátně k historii. Když se budeme bičovat kapkou skutečného dějepisu (tento a další odstavec obsahují spoilery!), Vikingové doopravdy obléhali Paříž v roce 845. Město se tehdy rozkládalo jenom na jediném ostrově uprostřed řeky – na stejném ostrově je dnes všeho všudy katedrála Norte-Dame. V polovině 8. století ale tohle všechno znamenalo centrum moci budoucí Francie.

Rovněž z historie víme, že Vikingové obléhání ukončili po smlouvě s místním králem, díky níž dostali k dispozici mimo jiné kus území na severu Francie – v jakési Normandii. Seriáloví Vikingové to vše následují, ač poněkud zhušťují rozvleklé historické události tak, aby se mohly odehrát za života Ragnara. Nenásledují však dějepis přímočaře – to, jak některé postavy Vikingů budou, či nebudou přítomné obléhání, a kdo z následného výkupného získá nejvíce a proč, je proto velká otázka.

Vikingové
Vikingové
History

01) Je stoprocentní!

Vikingové začali jako sympatický a nepříliš náročný dobrodružný seriál: Ragnar chtěl bohatství, udělal pár výprav a stal se náčelníkem. Ve třetí řadě se však začíná lámat chleba, který leckomu připomene vývoj z Perníkového táty. Kdysi žoviální a humorné zápletky se náhle začnou stávat daleko dramatičtějšími a Ragnar nabere mnohem temnější kontury.

Ragnarův vývoj vstříc vikingskému Heisenbergovi je přitom tak dobrý, že si získal oprávněnou pozornost mas i kritiků. Na serveru Rotten Tomatoes, který sbírá hodnocení recenzí, mají nyní Vikingové poměrně solidní 100% hodnocení! Neznamená to, že dostali od všech desítky – v průměru mají hodnocení 8/10. Znamená to však, že se nenašel byť jediný kritik, kterému by Vikingové přišli podprůměrní!

Vikingové
Vikingové
History

Jinými slovy: tenhle seriál si váš čas fakticky zaslouží! Vikingové pokračují 3. řadou na Prima COOL už v neděli ve 23.10!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama