REVOLUCE: Apple zničí konkurenci! Jeho iPhone 8 bude mít unikátní display z plastu

Že by si někdo posvítil na největší slabinu chytrých telefonů?
Chystaný iPhone 8 má mít plastový OLED displej
Chystaný iPhone 8 má mít plastový OLED displej

reklama

Není žádným tajemstvím, že chystaný iPhone 8 má být pro Apple skutečně tím pravým revolučním zařízením, na které jeho fanoušci už pěkných několik let čekají. Nové informace, které vytáhl magazín Korea Herald přímo od dodavatelů Applu, mluví o displeji, který bude doslova srostlý s tělem telefonu - bude mít pokročilou OLED technologii, pokryje prakticky celou čelní stranu telefonu, bude zahnutý do stran a co je hlavní, jeho vnější plášť bude plastový!

Až dosud displej u iPhonů pokrývalo sklo typu Corning Gorilla Glass a skleněnou ochranu displeje mají i všechny ostatní značky. Sklo má výhodu v mimořádné tvrdosti a odolnosti proti poškrábání - je však velice křehké, takže při pádu celkem snadno praskne. Plast by tuto novýhodu mohl vykrýt.

Jedna z vizualizací, jak by mohl vypadat chystaný iPhone 8
Jedna z vizualizací, jak by mohl vypadat chystaný iPhone 8

Výrobcem displejů pro Apple bude Samsung, který jich může dodat až 100 milionů kusů. Plastová ochrana displeje taky může být výhodou při čtení otisku prstu skrz obrazovku - právě to má nový iPhone přinést. Hovoří se taky o bezdrátovém nabíjení a odezvě telefonu na jakýkoli dotek ruky po celém těle přístroje.

Apple má příští rok představit pouze jednu verzi iPhonu 8 - bude ho brát jako svou vlajkovou loď. Spolu s ním vylepší modely iPhone 7 a iPhone 7 Plus - a to nasazením nového hardware a tradičním přidáním písmena S.

Co říkáte na nový plastový směr, kterým se Apple zřejmě vydá? 

reklama

reklama