Rickem a Mortym otřásá velký skandál. Seriálový hit se zásadně změní

Seriál by měl pokračovat, ale čekají ho změny, které rozhodně nelze označit jako kosmetické.
Rick a Morty
Rick a Morty
Adult Swim

reklama

Komediální sci-fi animák Rick a Morty patří mezi kultovní seriálové počiny posledních let. Každá z dosavadních šesti sérií sklízela chválu od kritiků i fanoušků, kteří oceňují, že tvůrcům stále nedocházejí bláznivé nápady. Jenže to se brzy může změnit. Z ústřední dvojice tvůrců Dan Harmon a Justin Roiland totiž zůstane jen první jmenovaný.

Proč? Protože dvaačtyřicetiletý Justin Roiland čelí žalobě za domácí násilí, jehož se měl dopustit na nejmenované partnerce v roce 2020. O případu zatím nejsou známé bližší podrobnosti, ale Roilandovi zřejmě hrozí vážný trest, jelikož s ním producenti seriálu ukončili pracovní poměr.

„Adult Swim ukončil spolupráci s Justinem Roilandem. Rick a Morty budou pokračovat. Talentovaný a zapálený tým tvrdě pracuje na sedmé sezoně,“ stojí v oficiálním tweetu. Podle informací magazínu The Hollywood Reporter zůstane jediným showrunnerem seriálu Dan Harmon. Jelikož Roiland zároveň daboval obě hlavní postavy i mnoho vedlejších, musí tvůrci rychle najít náhradu.

Představa náhlého přeobsazení hlavních hlasů seriálu zní jako noční můra a jistě se neobejde bez protestů části fanoušků. V případě Ricka a Mortyho jde však o hodně stylizované podání, které mnoho talentovaných imitátorů zvládne napodobit. Svědčí o tom i video, v němž sám Roiland hodnotil (a chválil) kvalitu svých imitátorů. V rámci ujetého sci-fi stylu seriálu navíc tvůrci můžou změnu hlasů snadno a vtipným způsobem zahrnout do příběhu.

Věříte, že se Rick a Morty obejdou bez svého spolutvůrce?

Zdroj: The Playlist

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!