Trikař z Rodu draka odhalil celou podobu unikátního dítěte z posledního dílu. Proč vypadalo takhle?

Dítě, jež bylo před kamerou vidět jen letmo, si teď můžete prohlédnout v celé jeho podobě. Dobře však zvažte, jestli ho chcete vidět.
Rod draka
Rod draka
HBO

reklama

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!

Ve finálním desátém díle první série Rodu draka jsme mohli vidět intenzivní a divácky náročnou scénu, v níž Rhaenyra Targaryen předčasně porodí mrtvé dítě. Aby toho nebylo málo, tak navíc zjistí, že plod trpěl značnými vývojovými vadami a vypadal jako hybrid člověka a draka.

Seriál nabídl divákům jen letmý pohled, už tak byla scéna dost zdrcující. Kompletní podobu silikonového modelu dítěte teď však na svém Instagramu zveřejnil známý maskér a tvůrce speciálních efektů Barrie Gower, který měl mimo Rodu draka na starost třeba i seriál Stranger Things a dával dohromady působivou podobu záporáka Vecny.

Z knižní předlohy od George R. R. Martina víme, že znetvořené dítě byla dcera Visenya, a že když ji matka rodila, tak ji zaklela křikem: „Ty zrůdo, zrůdo, vyjdi ven, vyjdi ven!“ Dítě mělo v hrudníčku místo srdce díru a krátký šupinatý ocas. Dvorní šašek ho pak měl odnést za hradby, kde bylo spáleno drakem.

V knihách nikdy nebylo zcela vysvětleno, proč se některé děti Targaryenů rodily mrtvé a s dračími znaky – třeba syn Daenerys a Droga nazvaný Rhaego. Obecně to však lze chápat jako potvrzení, že je krev Targaryenů skutečně částečně dračí.

Zdroj: SFF Gazette

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!