Kam se hrabe Pán prstenů. Epický trailer nové Hry o trůny představuje nejúžasnější fantasy roku

Návrat Hry o trůny vytasil velkolepý trailer, v němž se to jen hemží draky a intrikami. Takhle to má vypadat!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rod draka
HBO

reklama

Vítejte zpátky v Západozemí, po dlouhých třech letech, které uběhly od konce seriálového fenoménu Hra o trůny. A je to krásný pocit, obzvlášť když trailer umí prodat vysoký rozpočet seriálu a slovem "trůn" v něm jsou všichni úplně posedlí.

V příběhu, který o dvě století předchází původní seriál, budeme sledovat události vedoucí ke konci rodu Targaryenů, který vyvrcholí občanskou válkou známou jako Tanec draků. Trailer jasně ukazuje začátek příběhu, kdy chce vládce sedmi království, král Viserys I. Targaryen (Paddy Considine) předat vládu princezně Rhaenyře (Emma D'Arcy), která by se tak stala první ženou na Železném trůnu. To se však nelíbí Viserysovu bratrovi, kterým je Daemon Targaryen (Matt Smith).

Rod draka
Autor: HBO Rod draka

K působivosti traileru velkou měrou přispívá i hudba od Ramina Djawadiho, někdejšího žáka proslulého Hane Zimmera. Podobně jako v jeho dalším velkém seriálovém projektu Westworld totiž vsadil na instrumentální variaci slavné písně, tentokrát jde o Venus In Furs od legendárních Velvet Underground. Ostatně kožešin si v traileru užijeme spoustu, stejně jako blonďatých paruk.

Svou první desetidílnou sezónu odstartuje Rod draka už v srpnu – a zatím vypadá mnohem lépe než seriálový Pán prstenů, který bude následovat v září. Navíc se pak chystá i klasičtější pokračování Hry o trůny, které se bude věnovat osudu Jona Snowa. Více o něm se dozvíte v našem článku.

Těšíte se?

Zdroj: Collider

reklama

reklama