Rod draka prý ukázal prostředníček hroznému konci Hry o trůny. Nová fandovská teorie vás náramně pobaví

Fanoušci přišli se zajímavou teorií, podle níž nový seriál touží po tom, aby diváci zapomněli na zakončení Hry o trůny.
Snaží se Rod draka přepsat konec Hry o trůny?
Snaží se Rod draka přepsat konec Hry o trůny?
HBO

reklama

Mezi seriálem Hra o trůny a knihami z předlohy nazvané Píseň ledu a ohně je mnoho rozdílů. Tím nejvýznamnějším je chronologie – konkrétně způsob, jakým se díváme na posloupnost událostí ve fantastickém světě Západozemí. Jeho autor George R. R. Martin totiž napsal tolik prequelů a spin-offů, že tím dal čtenářům mnoho možností, v jakém pořadí se velkým příběhem prokousat.

Nový prequelový seriál Rod draka teď dává podobnou možnost taky divákům. Někteří z nich už přišli s teorií, že vlastně vybízí diváky, aby ignorovali celou čtvrtinu seriálové Hry o trůny. Vše začalo redditovým rozborem uživatele u/CruzAderjc, který si všiml, že je úvodní scéna Rodu draka výrazně vizuálně propojena se závěrem 6. série Hry o trůny.

Daenerys se na konci 6. série vrací na hřbetu draka do Králova přístaviště, čemuž odpovídá velice podobná úvodní scéna z Rodu draka, kde na drakovi sedí její pokrevní předchůdkyně Rhaenyra. Podle nové teorie tím tvůrci dávají návod, jaká by měla být správná posloupnost sledování – prvních šest sérií Hry o trůny a následně hned Rod draka.

Sedmá a především osmá série Hry o trůny totiž byly kritizovány za neuspokojivou kvalitu vyprávění a celkovou uspěchanost. Autor předlohy George R. R. Martin ještě neměl hotové knihy, takže se tvůrci seriálu drželi jen jeho hrubých poznámek, a to navíc dost volně a nedůsledně.

Teď, když sám Martin tvrdí, že dokončuje alespoň první z chybějících dvou knih (a naznačil, že bude výrazně jiná než seriál), to podle některých může vypadat, jako by tvůrci seriálu přímo vybízeli k ignorování dvou neoblíbených seriálových sérií. Lepší je přece počkat si na literární zakončení ságy... samozřejmě při sledování jejich prequelového seriálu.

Co říkáte na zajímavý fanouškovský vhled?

Zdroj: Inverse

reklama

reklama