Rod draka opouští jeden z hlavních tvůrců. Proč končí a jaký známý režisér ho nahradí?

Seriálová předehra ke Hře o trůny přichází o svou ústřední figuru. Co stojí za jejím odchodem a kdo nastoupí na její místo?
Rod draka
Rod draka
HBO

reklama

Rod draka se rozjel opravdu skvěle. Jeho první dva díly hlásí rekordní sledovanost i pozitivní reakce fanoušků. Navíc už byla přislíbena 2. série, které ho více přiblíží událostem původní Hry o trůny, které je prequelem. Proto leckoho překvapilo náhlé oznámení, že seriál opouští jeden z dvojice showrunnerů Miguel Sapochnik.

Miguel Sapochnik na place s herečkami seriálu Rod draka
Autor: HBO Miguel Sapochnik na place s herečkami seriálu Rod draka

Jde o režiséra nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, který se do Západozemí původně nechtěl vracet, nakonec se však nechal přemluvit, na čemž se podílel i autor předlohy George R.R. Martin. Uplynulé tři roky pracoval na vývoji a natáčení show spolu s Ryanam Condalem, který pro 2. sérii zůstane jediným showrunnerem. Bude mu však nově pomáhat Alan Taylor, který je veteránem Hry o trůny, ale natočil třeba taky dvojku Thora, gangsterku Všichni svatí mafie nebo sci-fi Terminator Genisys.

"Jsem tak hrdý na to, čeho jsme dosáhli 1. sérií, a nesmírně šťastný z nadšených reakcí diváků. Rozhodnout se pro odchod bylo velice obtížné, ale vím, že je to pro mě správný krok, osobně i profesionálně. Navíc vím, že s příchodem Alana bude seriál v dobrých rukou,“ napsal Sapochnik v oficiálním prohlášení.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Trailer nadcházejících událostí v seriálu Rod draka

Důvodem Sapochnikova odchodu je jednoduše vyhoření, které si v poslední době vybíralo daň na jeho zdraví i rodinném životě. Měl taky obavu, že už by Rodu draka nemohl dávat dostatek energie a zápalu, který si tak celosvětově zbožňovaná látka zaslouží. U seriálu zůstane už jen v úloze jednoho z výkonných producentů. Přislíbil však, že se bude po zaslouženém oddechu věnovat vývoji nových projektů. Jistě tak o něm ještě uslyšíme...

Zdroj: The Playlist

reklama

reklama